Blog

Top 7 trendov v logistike a skladovaní na rok 2024: Ako AI transformuje skladovú logistiku

01.12.2023

S príchodom roku 2024 sa otvárajú nové horizonty pre podniky v oblasti skladovania a logistiky. Zásadnú úlohu v tomto vývoji zohráva umelej inteligencia (AI), ktorá sa stáva nielen inovátorom, ale aj základným pilierom pre efektívnejšie a inteligentnejšie riadenie skladových procesov.

Ako skrotiť chaos vo firemných dokumentoch

10.10.2023

V každej firmy vznikajú nedorozumenia s dokumentami. Ak sa vám zdá, že ste v práci neustále zavalení haldami dokumentov, e-mailov, prezentácií a rôznych digitálnych materiálov, potom je veľmi pravdepodobné, že ste sa ocitli uprostred chaosu obsahu.

6 najčastejších znakov ako spoznáte, že váš firemný softvér je už zastaralý

27.09.2023

Zistite, či nepoužívate zastaraný softvér. Má to významný vplyv na produktivitu a bezpečnosť organizácie, a preto je dôležité zvážiť jeho nahradenie, pokiaľ sa stretávame s problémami nekompatibility s modernými systémami, výzvami integrácie cloudu, nedostatkom mobilnej kompatibility, problémami s API a integráciou tretích strán, ako aj zvýšenými nákladmi na podporu a prestoje.

4 spôsoby ako zlepšiť maloobchodnú logistiku

27.09.2023

Aby maloobchodné podniky dokázali prežiť a prosperovať v tomto dynamickom prostredí, je nevyhnutné mať efektívne logistické a spoľahlivé zásobovacie procesy.

Master Data Management (MDM): Ako správne optimalizovať kvalitu dát

11.07.2023

Ako maximalizovať efektivitu dát a zabezpečiť spoľahlivosť rozhodovacích procesov v podniku.

5 dôvodov prečo by ste nemali odkladať digitalizáciu výroby

15.06.2023

Prečo odkladanie digitálnej transformácie môže vašu výrobu stať viac, ako si myslíte.

Ako pripraviť správnu podnikovú stratégiu riešenia bezpečnostných incidentov

26.05.2023

Vo svete, kde je kybernetická hrozba neoddeliteľnou súčasťou podnikania, je správna stratégia riešenia bezpečnostných incidentov nenahraditeľná. Zistite, ako sa môže vaša organizácia účinne pripraviť, reagovať a zvládnuť kybernetické útoky, minimalizovať ich dopad a chrániť svoju reputáciu.

Michal Hrabovec: O vzdelávaní, umelej inteligencii, podnikaní a filantropii v Nočnej pyramíde

16.05.2023

Vypočujte si záznam rozhovoru prezidenta ANASOFTu, Michala Hrabovca, ktorý bol hosťom Nočnej pyramíde a rozrozprával sa nielen o svojom detstve a začiatkoch podnikania, ale aj o vzdelávaní, nástupe AI, hudbe a filantropii.

Zvýšenie efektivity pomocou OEE: Ako merať, analyzovať a zlepšovať výkon výrobných zariadení

05.05.2023

Hlavným cieľom každého manažéra výroby je zabezpečiť efektivitu výrobnej linky. Jedným zo spôsobov, ako merať výkon a identifikovať priestor pre zlepšenie, je výpočet celkovej efektívnosti zariadenia (OEE).

Ako využiť penetračné testovanie na ochranu pred kybernetickými hrozbami

28.04.2023

Hrozí vašej firme kyberbezpečnostné riziko? Penetračné testovanie, známe aj ako etický hacking, už zachránilo niekoľko firiem pred najhorším.

6 najčastejších znakov, že váš podnik už potrebuje MES systém

24.04.2023

Výrobné prevádzky však častokrát prehliadajú náznaky, kedy by už mali začať premýšľať nad implementáciou MES systému. Preto sme pripravili sumár 6 najčastejších znakov, kedy vaša výroba potrebuje MES systém.

Ako proaktívne zvýšiť kybernetickú odolnosť podniku riešeniami SIEM

19.04.2023

Kybernetická bezpečnosť predstavuje kľúčový aspekt v súčasnom akcelerovanom podnikateľskom prostredí. Rastúca závislosť od technológií a digitálnych platforiem v podnikoch zvyšuje potrebu robustných riešení kybernetickej bezpečnosti. Riešenia SIEM ponúkajú komplexný prístup ku kybernetickej bezpečnosti od monitorovania v reálnom čase, cez detekcie hrozieb až po adekvátne reakcie na incidenty.