Rekordná výroba automobilov v roku 2015 na Slovensku

12.01.2016

Vo svete automobilov v roku 2015 bodovalo SlovenskoRok 2015 sa určite na Slovensku zapíše do histórie automobilového priemyslu. Práve v uplynulom roku výroba áut na Slovensku presiahla 1 milión vozidiel. Informovala o tom agentúra Reuters.

Nesmierne nás teší, že svoj podiel na výrobe tohto rekordného počtu, malo aj naše riešenie EMANS pre riadenie výroby (MOM - Manufacturing Operations Management), prostredníctvom ktorého výrobné podniky v uplynulom roku vyrobili komponenty do viac ako 200 tisíc vozidiel.

Išlo o prestížne automobily značky Audi, BMW, Porsche a VW.

Ako uvádza agentúra Reuters, Slovensko s populáciou 5,4 milióna obyvateľov je najväčším svetovým výrobcom automobilov na hlavu. Podiel na tom majú automobilky Volkswagen, Kia Motors a PSA Peugeot Citroën.

Analytici predpokladajú, že uvedená úroveň produkcie bude zachovaná aj v nasledujúcom roku, dokonca predikujú 3%-ný nárast. Očakávajú aj ďalší rast produkcie automobilov v tejto krajine, nakoľko je v roku 2018 plánované otvorenie nového závodu Jaguar Land Rover.

Viac informácií sa dočítate v správe od Agentúry REUTERS

EMANS – MES / MOM  systém, ako evolúcia vo výrobe

IT systém EMANS pomáha výrobným podnikom zvyšovať efektivitu a kvalitu prepojením a riadením širokej škály procesov a zariadení. Predstavuje plnohodnotné riešenie MES (Manufacturing Execution System) / MOM (Manufacturing operations management) systému podľa štandardov ISA-95. Jeho 4. generácia v súčasnosti umožňuje vzájomnú spoluprácu strojov, vyrábaných produktov, informačných systémov (SAP alebo iných ERP systémov) a ostatných súčastí výrobného podniku, čo je nevyhnutnou podmienkou na ceste ku SMART FACTORY.

Viac o MES / MOM systéme EMANS

Chcete vedieť viac?