EASTLOG 2021: Logistické výzvy v distribúcii potravín
09.08.2021
Logistický kongres EASTLOG bude riešiť ako sa vysporiadať s následkami pandémie počas svojho 24. ročníka.
Domáci aj svetový logistický trh sa musí v súčasnosti vysporiadať s novými výzvami po ústupe koronavírusu a pripraviť sa na post-pandemickú logistiku. Aký mala dopad pandémia na logistický sektor a ako sa s jej následkami vysporiadať bude nosnou témou 24. ročníka logistického kongresu EASTLOG. Organizátori rozdelili výzvy, ktorým domáci i svetový logistický trh momentálne čelí, do piatich kategórií:
- ako urobiť logistiku udržateľnejšou,
- ako ustáť búrku v ekonomike,
- ako digitalizovať a robotizovať,
- ako prijať nové trendy v priemysle,
- a ako zvládnuť boom e-commerce.
Spoločnosť ANASOFT bude na kongrese už tradične predstavovať ďalší zo svojich inovatívnych projektov. Po minuloročnej prípadovej štúdii o automatizácii e-commerce logistiky v spoločnosti Dedoles – projektu, ktorý sa stal laureátom Ceny LOG-IN za najlepšiu projektovú inováciu roka 2020 – sa bude ANASOFT tento rok zameriavať na výzvy potravinovej logistiky.


Logistika potravín, tzv. logistika chladeného reťazca (cold chain), predstavuje vzhľadom na citlivosť prepravovaných tovarov niekoľko výziev. Aj preto je v súčasnosti spolu s farmaceutickou logistikou považovaná za najsofistikovanejšiu a najnáročnejšiu formu riadenia zásobovacieho reťazca. Dôraz sa predovšetkým kladie na zachovanie neporušenosti prepravovaných tovarov ako aj na zvýšené štandardy pri manipulácii, skladovaní a vychystávaní potravín, čo sa prejavuje najmä v rýchlosti zásobovania a zlepšenia jej kvality.
Zvýšené nároky si uvedomovala aj spoločnosť Hortim zabezpečujúca komplexný servis v oblasti čerstvého ovocia a zeleniny. Hortim sa rozhodol pozdvihnúť technologickú úroveň riadenia skladu a zásobovania pre svoju novú chladiacu logistickú platformu. Zástupcovia spoločnosti Hortim a ANASOFT predstavia na kongrese EASTLOG prípadovú štúdiu automatizácie a inteligentného riadenia distribúcie potravín v novom distribučnom centre Hortimu. Návštevníci kongresu sa dozvedia akými technologicko-procesnými inováciami sa podarilo zabezpečiť zvýšený prevádzkový výkon skladu zásobujúceho čerstvými potravinami obchodnú sieť s viac než 1 200 predajňami.
Prípadová štúdia spoločnosti Hortim a ANASOFT je plánovaná v rámci sekcie Digilog zameranej na výzvy spojené s automatizáciou, digitalizáciou a využitím IT v logistike.
Registrácia