Dedoles a ANASOFT získali cenu za logistickú inováciu roka 2020

21.12.2020

dedoles anasoft projektová inovácia roka 2020

ANASOFT opätovne uspel v súťaži o najlepšie logistické inovácie Ocenenie LOG-IN. Cenu v kategórii Projektová inovácia roka získal za inteligentnú automatizáciu logistiky v spoločnosti Dedoles.

Spoločnosť ANASOFT opätovne potvrdila svoje odhodlanie prinášať inovatívne logistické riešenia na domácom trhu. Projekt inteligentnej automatizácie skladovej a zásobovacej logistiky navrhnutý a dodaný pre spoločnosť Dedoles sa dostal do finále súťaže Ocenenie LOG-IN. Súťaž sa zameriava na najzaujímavejšie domáce logistické inovácie.

anasoft dedoles projektová inovácia roka 2020 inteligentná logsitikaLogistické projekty od ANASOFTu sú v hľadáčiku Ocenenia LOG-IN od vzniku tejto ceny. ANASOFT získal cenu v kategórii Projektová inovácia roka na inauguračnom ročníku súťaže, a v roku 2019 sa dostal do finálovej trojky inovátorov roka. Logistický projekt pre Dedoles tentokrát obstál v konkurencii a stal sa laureátom Ocenenia LOG-IN 2020 v kategórii Projektová inovácia roka.

Za prestížou z výhry sa však skrýva inšpiratívna pandemická success story. Spoločnosti Dedoles sa za posledný rok podarilo dosiahnuť obdivuhodné úspechy. Počas koronakrízy expandovala na ďalšie európske trhy a v súčasnosti pôsobí už v 20 krajinách.

Implementácia inteligentného systému pre riadenie zásobovania a skladu tomu úspechu výrazne pomohla. V septembri Dedoles prekročil míľnik 1 000 000 zákazníkov a na nemeckom trhu bol zaradený do rebríčka Trend Shops 2021.

Dedoles je jedna z mála slovenských firiem, ktorú silná vízia zakladateľa a CEO Jaroslava Chrapka posúva vpred raketovou rýchlosťou do sveta. Zvládnuť riadenie logistických operácii, ktorých počet za posledné roky vzrástol mnohonásobne na vyše milión mesačne, s agilnými ambíciami do budúcnosti, je dokonalá ITečková výzva. Podporovať takéto dynamické logistické stratégie sa nám darí predovšetkým nasadením najnovších Smart Industry technológií, akými sú digitálne dvojčatá a kolektívna inteligencia softvérových algoritmov. Sme radi, že aj odborná verejnosť ocenila inovatívnosť projektu, ktorý ukazuje budúcnosť inteligentnej logistiky,“ hovorí prezident spoločnosti ANASOFT, Michal Hrabovec.

Okrem exponenciálneho rastu sa Dedolesu podarilo vyvrátiť najčastejší mýtus o tom, že automatizácia pripravuje ľudí o prácu. V spoločnosti za posledný rok výrazne vzrástol počet zamestnancov a nábor nových ľudí ešte pokračuje. Automatizácia skladového hospodárstva prácu v sklade zefektívnila, výrazne zredukovala neproduktívne činnosti ako zbytočné chodenie po sklade, prípadne kolízie medzi pracovníkmi.

Neustále inovovať prevádzku firmy je absolútny základ úspechu. Toto si v Dedolese uvedomujeme už od začiatku nášho fungovania. Spraviť rozumný WES systém bola pri narastajúcom biznise nevyhnutnosť a ako partnera sme si k tomu vybrali ANASOFT. Od začiatku spolupráce ich staviame pred obrovské výzvy. Rýchly rast občas prináša aj rýchle zmeny zadaní a smerovania. Prináša to veľa problémov, no doteraz každý jeden sa nám podarilo spoločnými silami prekonať. Teším sa, že sekundárny produkt našej spolupráce je aj takéto ocenenie,“ dodáva CEO spoločnosti Dedoles, Jaroslav Chrapko.

DEDOLES: Masívna expanzia s podporou inteligentných technológií | Prípadová štúdia

Spoločnosť Dedoles patrí medzi najúspešnejšie domáce online obchody, ktoré sa presadili aj na zahraničných trhoch. S masívnou expanziou sa firma rozhodla inovovať a automatizovať svoje skladové a zásobovacie procesy, na čo využila aj technológie štvrtej priemyselnej revolúcie a inteligentnej logistiky.

ANASOFT medzi inovátormi roka

ANASOFT získal prvenstvo v kategórii Projektová inovácia roka so svojím Smart Industry riešením EMANS počas Galavečera logistických inovácií, kde boli vyhlásení víťazi premiérového ročníka Ocenenia LOG-IN. Súťaž má za cieľ oceňovať najlepšie logistické inovácie na Slovensku a v Českej republike.

ANASOFT medzi top 3 inovatívnymi logistickými projektmi

Projekt inteligentnej intralogistiky Smart Industry riešením EMANS od spoločnosti ANASOFT bol vyhlásený medzi najlepšími tromi logistickými projektovými inováciami roka 2018.