Bratislava Business Week 2019 : Umelá Inteligencia v priemysle
28.03.2019
Začiatkom apríla sa v Bratislave uskutoční „multikonferencia“ Bratislava Business Week, ktorá počas 4 dňoch privíta 100 spíkrov na horúce témy z rôznych oblastí vrátane digitalizácie a automatizácie priemyslu (Industry 4.0).
Každý deň konferencie bude venovaný jednému tematickému bloku:
- 1. apríl - Strategy Design s podtitulom Nová ekonómia v rozvoji
- 2. apríl - Innovation Summit zameraný na nové technológie formujúce budúcnosť
- 3. apríl - Excellence Marathon o dátach, investovaní a vodcovstve
- 4. apríl - Human Empire s hlavným motívom Zákazníci vs zamestnanci: Kto je kráľ?
Sekcii Innovation Summit bude dominovať aktuálna téma umelej inteligencie a je vplyv na podnik a podnikanie. Súčasťou tohto bloku budú aj prednášky týkajúce sa digitalizácie priemyslu a Industry 4.0.
ANASOFT ako spoločnosť so skúsenosťami v digitalizáciia automatizácii logistických a priemyselných procesov bola prizvaná do tematického bloku Industry 4.0 Revolution: Turning Innovation into Value.
Zástupcovia Smart Industry divízie budú rozprávať o praktických príkladoch implementácie technológie digitálneho dvojčaťa (Digital Twin) a rozšírenej inteligencie (Augmented Intelligence) v rámci inteligentných riešení pre výrobu a logistiku dňa 2. apríla.
Technológia digitálneho dvojčaťa sa používa od roku 2002, avšak jej nasadenie sa najčastejšie využíva v pasívnej forme, teda ako virtuálny model navrhnutý pre simulácie a analýzy. Vzhľadom na potenciál funkcionality digitálneho dvojčaťa predstavuje táto technológia kľúčový predpoklad správne fungujúcich kyberneticko-fyzikálnych výrobných systémov.
Práve v kyberneticko-fyzikálnych systémov navrhnutých pre optimalizáciu a automatizáciu výrobných a logistických operácií sa digitálne dvojča využíva ako inteligentný informačný agent autonómne riadiaci vybrané činnosti vo vnútropodnikovom alebo medzipodnikovom prostredí.
Technológia umelej inteligencie (AI) postupne preniká do všetkých oblastí a sfér. Stala sa aj prirodzenou súčasťou digitálnej transformácie priemyslu a logistiky. Aj keď sa využíva v rámci autonómnych a samoučiacich sa algoritmov, výraznú pridanú hodnotu vnáša do procesov ako nástroj rozšírenia kognitívnych schopností pracovníkov výroby a logistiky.
Kombinácia strojovej inteligencie (Machine Intelligence) a ľudských kognitívnych schopností (Human Intelligence) v rámci jednotlivých procesov prispieva nielen k včasnému, kvalitatívne správnemu a efektívnejšiemu napĺňaniu úloh, ale zároveň robí priemyselné a logistické procesy agilnejšími a dynamickejšími.
Súčasťou prednášky budú aj praktické príklady z nasadenia oboch technológií do výrobných a logistických podnikov.