Susedka, ako je to s tým našim domom?

07.06.2015

Skontrolujte si výstupy za dom na poschodoch.skKaždý z bytu si tým prešiel. Netransparentné výstupy z bytových schôdzí, chýbajúce zápisy zo stretnutí, nemožnosť skontrolovať faktúry za náklady na dom a pod. 

Ak hľadáte pomoc práve v horúcom období vyúčtovania bytov za uplynulý rok, prečítajte si článok uverejnený na portáli www.rodinka.sk, ktorý sa zaoberá celkovým prehľadom nielen jednotlivých bytov ale celého domu.

Susedka, prepáčte, ale nepamätáte si, čo bolo na poslednej schôdzi?Jej, v tomto vám ja nepomôžem. Ja som na schôdzi nebola... no, možno aj 2 roky. Ale možno by vedela susedka zo štvrtého. Tá si nič nenechá ujsť. 

A tak nám zvonili pre dverách. 

Priznám sa, že tiež všetko nenosím v hlave, a zápisy z domových porád, stretnutí, či ako to nazvať, už vôbec. Ale našťastie,

Mám svoje triky

V tejto kategórii je to web www.poschodoch.sk. Zadala som prihlasovacie údaje (meno a heslo), ktoré mi poslal náš správca domu z ročnom vyúčtovaní, a sme tam, kde sme chceli byť.

Susedky mne cez rameno a ja rukou po klávesnici - doklikali sme sa spoločne k  zápisom zo schôdzí aj s históriou. Sama som bola prekvapená, kam až sme sa spätným chodom dostali... 

Irenku z tretieho hneď zaujal „chlievik“ Cenové ponuky na spoločné opravy z fondu opráv. Čítanie to bolo zaujímavé. Naozaj tam tie cenové ponuky boli. Len Karin sa vôbec nečudovala, že veď jasné, zverejňovať cenové ponuky majú správcovia domov zo zákona od 1. novembra 2014.  

No a ako baby zbadali „eurá“, hneď sa rozprúdila diskusia o peniazoch. ...Naozaj netušili, k čomu všetkému sa môžeme pomocou internetu doma dopracovať. 

Na portáli sme videli aktuálny stav účtu domu a fondu opráv. Detailne tam je rozpísané, koľko sa tvorí a čo sa platí z týchto peňazí. Okrem toho sme skontrolovali aj obsah „obdĺžnika“ Revízie domu, kde boli zobrazené revízie (dokumenty) a ich platnosť. 

Výťahy máme našťastie tesne po revízii, s kočíkom sa ním trepem každý deň. Dôležitá správa.  

Keď už susedky upokojené  a nadšené novými informácií odišli, ešte chvíľku som sa vŕtala v na otvorenej stránke. A nedalo mi, otvorila som Konto bytu. A pánečku, to bolo niečo... Veď ja som zistila, že sme nezaplatili posledný účet za byt. Všetko to tam bolo jasné čierne na bielom. Porovnané, čo sme mali zaplatiť a čo sme zaplatili.A nebudem vám hovoriť, ako tie červené čísla znovu rozohnili môjho manžela... Ale  našťastie, aj keď náhodou, ale ešte že sme na to prišli včas. Žiadne sankcie alebo poplatky navyše. 

Fotografia: www.rodinka.sk

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Aplikácia od ANASOFTu pre odpočet meračov sa osvedčila

Nový DOMUS sa inšpiroval Office 2016

Ako mať prehľad o výdavkoch na bývanie

Ako si kontrolovať svoje účty za vodu a teplo