Komunikace s bankou v systému FINUS

10.01.2022

Správcové bytových a nebytových prostor, výrobci tepla, obchodní společnosti či další klienti, kteří zpracovávají svoji agendu v ekonomicko-informačním systému FINUS, mají mnoho možností, jak eliminovat manuálně operace při účtování. Urychlit a zjednodušit stěhování bankovních výpisů, či vytváření příkazů na úhradu.

Proč dělat účetnictví ve FINUSu?

FINUS, ekonomicko-informační systém, dokáže zjednodušit práci s daty.

Věci, které se doteď nahazovali manuálně ať už do účetnictví nebo bankovního portálu, je možné udělat o mnoho jednodušší.

Navíc oproti běžným ekonomickým systémům FINUS dokáže komunikovat s bankou úplně automaticky.

Účtování pohybů na účtu ve FINUSu

ERP systém FINUS eliminuje manuální účtování obratů na účtu do účetnictví. Místo manuálního zadávání bankovních výpisů do účetnictví stačí, pokud se bankovní aplikací stáhnou výpisy lokálně.

Po spuštění FINUSu je možné je jednoduše importovat, a tím dostat do účetnictví. Takto se sníží riziko chyb v platbách ale i zkrátí čas potřebný pro účtování bankovních výpisů.

Zasílání příkazů na úhradu

Podobně jako účtování obratů na účtu, FINUS eliminuje zdlouhavé manuální zadávání platebních příkazů. Místo manuálního zadávání jednotlivých platebních příkazů, stačí označit faktury na úhradu a tím vytvořit platební příkaz. FINUS vyexportuje platební příkazy, které jsou následně zaslány bance přes bankovní aplikaci. Výhodou je i možnost zasílání většího množství platebních příkazů. Tímto se ušetří čas a zefektivní úhrady. 

V čem je FINUS výjimečný? 

Společnost ANASOFT ve spolupráci s dvěma bankami -  Československou obchodní bankou a Fio Bankou - ještě více ulehčí život. Pokud má klient jednu z těchto bank, účtování bankovních výpisů je ještě jednodušší. Místo jejich stěhování a importování do FINUSu, se zákazník může spolehnout na úplný automat.

Klientský server se pravidelně v noci vzbudí a sám stáhne bankovní výpisy z banky, nahodí je do FINUSu a spustí automatické párování. Po příchodu do práce zákazník přesně ví, kdo zaplatil a kdo ne.