Dedoles a ANASOFT získali cenu za logistickou inovaci roku 2020

16.12.2020

anasoft dedoles logistika projektová inovace roku 2020

ANASOFT znovu uspěl v soutěži o nejlepší logistické inovace, Ocenění LOG-IN. Cenu v kategorii Projektová inovace roku získal za inteligentní automatizaci logistiky ve společnosti Dedoles.

Logistika musí neustále čelit novým výzvám dynamicky a globálně se rozvíjejícího trhu. Rok 2020 však přinesl zcela nové překážky, se kterými se logistika a dodavatelské řetězce museli vypořádat. Významný přínos na překonávání krize mají inovace a inteligentní řešení, jejichž význam bude stoupat i po pandemii.

Společnost ANASOFT znovu potvrdila své odhodlání přinášet inovativní logistická řešení. Projekt inteligentní automatizace skladové a zásobovací logistiky navržený a dodaný pro společnost Dedoles se dostal do finále soutěže Ocenění LOG-IN. Soutěž se zaměřuje na nejzajímavější logistické inovace.

projektová inovace roku 2020 dedoles anasoftLogistické projekty od ANASOFTu jsou v hledáčku Ocenění LOG-IN od vzniku této ceny. ANASOFT získal cenu v kategorii Projektová inovace roku na inauguračním ročníku soutěže, a v roce 2019 se dostal do finálové trojky inovátorů roku. Logistický projekt pro Dedoles letos obstál v konkurenci a stal se laureátem v kategorii Projektová inovace roku 2020.

Za prestiží z výhry se však skrývá inspirativní pandemická success story. Společnosti Dedoles se za poslední rok podařilo dosáhnout obdivuhodné úspěchy. Během koronakrize expandovala na další trhy a v současnosti působí v 20 zemích Evropy.

Implementace inteligentního systému pro řízení skladu a zásobování tomu úspěchu výrazně pomohla. V září Dedoles překročil milník 1 000 000 zákazníků a na německém trhu byl zařazen do žebříčku Trend Shops 2021.

"Dedoles je jedna z mála firem, kterou silná vize zakladatele a CEO Jaroslava Chrapka posouvá vpřed raketovou rychlostí do světa. Zvládnout řízení logistických operací, jejichž počet za poslední roky vzrostl mnohonásobně na více než milion měsíčně, s agilními ambicemi do budoucna, je dokonalá ITčková výzva. Podporovat takové dynamické logistické strategie se nám daří především nasazením nejnovějších Smart Industry technologií, jakými jsou digitální dvojčata a kolektivní inteligence softwarových algoritmů. Jsme rádi, že i odborná veřejnost ocenila inovativnost projektu, který ukazuje budoucnost inteligentní logistiky, " říká prezident společnosti ANASOFT, Michal Hrabovec.

Kromě exponenciálního růstu se Dedolesu podařilo vyvrátit nejčastější mýtus o tom, že automatizace připravuje lidi o práci. V společnosti za poslední rok výrazně vzrostl počet zaměstnanců a nábor nových lidí ještě pokračuje. Automatizace skladového hospodářství práci ve skladu zefektivnila, výrazně zredukovala neproduktivní činnosti jako zbytečné chození po skladu, případně kolize mezi pracovníky.

"Neustále inovovat provoz firmy je absolutní základ úspěchu. Toto si v Dedolese uvědomujeme už od začátku našeho fungování. Udělat rozumný WES systém byla při narůstajícím byznysu nezbytnost a jako partnera jsme si k tomu vybrali ANASOFT. Od začátku spolupráce je stavíme před obrovské výzvy. Rychlý růst občas přináší i rychlé změny zadání a směrování. Přináší to mnoho problémů, ale dosud každý jeden se nám podařilo společnými silami překonat. Těším se, že sekundární produkt naší spolupráce je i takové ocenění, " dodává CEO společnosti Dedoles, Jaroslav Chrapko.

DEDOLES: Masivní expanze s podporou inteligentních technologií | Případová studie

Společnost Dedoles patří mezi nejúspěšnější domácí online obchody, které se prosadily i na zahraničních trzích včetně západní Evropy. S masivní expanzí se firma rozhodla inovovat a automatizovat své skladové a zásobovací procesy, k čemuž využila také technologie čtvrté průmyslové revoluce a inteligentní logistiky.

ANASOFT mezi inovátory roku 2018

ANASOFT získal prvenství v kategorii Projektová inovace roku se svým Smart Industry řešením EMANS během Galavečera logistických inovací, kde byly vyhlášeni vítězi premiérového ročníku Ocenění LOG-IN. Soutěž má za cíl oceňovat nejlepší logistické inovace v České republice a na Slovensku.

ANASOFT mezi top 3 inovativními logistickými projekty

Projekt inteligentní intralogistiky Smart Industry řešením EMANS od společnosti ANASOFT byl vyhlášen mezi nejlepšími třemi logistickými projektovými inovacemi roku 2018.