Očekávejme neočekávané 2019: Smart transformace a inteligentní zásobování

30.07.2019

Očekávejme neočekávané 2019 Praha

Jaké dopady má digitalizace na podniky a zásobování? Jak se mění skladovací a zásobovací procesy? Jakým výzvám budou čelit podniky a distribuční centra v blízké budoucnosti?  

Smart transformace pokračuje

Digitalizace pokračuje, společnosti adoptují nové technologie roustoucím tempem. Větší společnosti přijímají nové technologie 10-krát rychleji než menší firmy. Až 86% společností s víc jak 5 000 zaměstnanci plánuje nasadit nástroje Internetu věcí (IoT) do roku 2020, 64% plánuje implementovat umělou inteligenci a 56% blockchain.

Průzkum mezi americkými výrobci zjistil, že 48% dotazovaných se nachází v ranních stádiích transformace podniku na chytrou továrnu (Smart Factory). Nedávna studie World Economic Forum odhalila, že nejprogresivnější podniky vzhledem k zavádění inovativních technologií na výrobu se nacházejí v Evropě. I to se stává signálem, že se podniky již musí pouštět do rozsáhlejších řešení než jenom do pilotních projektů digitalizace a automatizace.

Očekávejme neočekávané 2019 ANASOFT Očekávejme neočekávané 2019 Michal Hrabovec

Smart transformace se dotýká i logistiky, bez ohledu na to jestli jde o výrobní podniky nebo distribuční centra. Firmy se posouvají od ERP systémů k integraci WMS (Warehouse Management System) systémů v souladu s přechodem na řízený a automatizovaný typ skladu a zásobování.

Vzhledem na současné trendy stejně jako i s okolnosti na trhu a potřeby zákazníků a odběratelů začínají podniky implementovat rozšířenou formu WMS systémů. WES systémy (Warehouse Execution System) již disponují početnější funkcionalitou i vzhledem na integrovatelnost s ostatními podnikovými a řídícími systémy. Strategie autonomizace a implementace umělé inteligence se intenzívněji projevují i v tomto sektoru.

Očekávejme neočekávané v zásobování a inteligentních skladech

Očekávejme neočekávané 2019 Praha

Série konferenci Očekávejme neočekávané pokračuje dalším setkáním, které se odehraje v Praze. Konference pod názvem Výroba budoucnosti a exponenciální technologie se bude zaměřovat především na následující oblasti: Smart Industry, aditivní výrobu, prediktivní údržbu, kolaborativní roboty a inteligentní sklady a dopravné systémy.

Konference Očekávejme neočekávané se zabývají novými technologiemi a disrupcemi, které tyto technologie způsobují v zavedených a existujících postupech v podnicích a v průmyslu. Inaugurační konferenci Exponenciální svět a singularita se jako řečník zúčastnil i prezident společnosti ANASOFT, Michal Hrabovec. S přítomnými se podělil především o poznatky spojené s nasazováním exponenciálních technologií do průmyslného a logistického prostředí.

Společnost ANASOFT vystoupí i na nadcházející konferenci 12. září v Praze, kde bude Smart Industry solution designer Peter Bílik vysvětlovat, jaký má inteligentní průmysl, jeho technologie a principy, dopad na procesy zásobovaní, digitalizaci a automatizaci skladových procesů.

Očekávejme neočekávané 2019 Praha Peter Bílik, ANASOFT

Přednáška společnosti ANASOFT se bude věnovat důsledkům narůstající digitální transformaci a nových technologií, způsobům, jakými digitalizace formuje podniky a mění zaužívané procesy zásobování (WMS a WES systémy) jakož i na klíčové vlastnosti digitálního ekosystému skladů a řídící procesy materiálových toků blízké budoucnosti.

Peter Bílik bude vysvětlovat, jak se podniky mohou připravit na výzvy, kterým čelí v rámci čtvrté průmyslové revoluce a nástupu inteligentního průmyslu (Průmysl 4.0). Přednášející také poukáže na několik příkladů na základě svých bohatých zkušeností s digitalizací a autonomizací řízení výroby, zásobování a logistiky.

 
 

 

Registrace na konferenci

Očakávajme neočakávané 2019 registrácia

Smart Industry newsletter

Případové studie, novinky a zajímavosti z digitální revoluce v průmyslu přímo do vaší schránky.


Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů společností ANASOFT APR, spol. s r.o. za účelem zasílání newsletteru a informací souvisejících s našimi službami a produkty. Máte právo proti tomuto zpracování namítat na mailové adrese gdpr@anasoft.com nebo na korespondenční adrese společnosti. Víc informací: Ochrana osobních údajů.
 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Velké data v průmyslu Big Data Globální trendy v logistice průmyslu výrobě 2020Inteligentní intralogistika banner Umělá inteligence v logistice | Webinář