EASTLOG 2020: Cesta z koronakrize

03.08.2020

EASTLOG 2020 koronkrize

Odpovědi na otázky jak se vypořádat s důsledky koronakrize v logistice bude hledat 23. ročník logistického kongresu EASTLOG.

Největší logistická událost v České republice, kongres EASTLOG, se připravuje na 23. ročník, který se uskuteční během 17. a 18. září v Praze. Hlavní téma konference Decelerace bude reflektovat následky koronakrize a dopadu pandemie na logistiku, distribuci a ekonomiku.

Konference se bude v první řadě zaměřovat na to, jak se vypořádat s následky koronakrize, jak efektivně nastartovat logistiku a nastoupit na cestu maximálně rychlého tempa růstu. Během konference se bude zároveň diskutovat také o tom, v čem je možné shledat příležitosti v případě nouzového stavu, jakým bylo vypuknutí pandemie a jak přistupovat k efektivnímu krizovému managementu po koronakrizi.

Hlavním řečníkem letošního kongresu bude ekonom Sean A. Culey, který vystoupí s přednáškou  „Úspěch v době digitální: Potřeba koperníkovské revoluce v podnikání“. Vycházejíc ze své nové knihy Transition Point, Sean A. Culey přiblíží, jak nová vlna revolučních technologií zásadně mění téměř všechny aspekty dodavatelského řetězce. Zahraniční host zároveň představí také vizi blízké budoucnosti, kde automatizace povede ke vzniku plně automatizovaného, personalizovanéholokálního hodnotového řetězce.

Na téma „Virus economy“ v logistické praxi, ekonomických doporučeních a krizovém managementu bude mluvit ekonom Tomáš Sedláček.

eastlog 2020 sean culey transition point

DEDOLES: růst, koroně navzdory

Společnost Dedoles podnikající s oblečením se zařazuje mezi jeden z nejrychleji mezinárodně rostoucích středoevropských e-shopů. Právě Dedoles patří do skupiny firem, které během koronakrize rostli a vstupovali na nové trhy. O tom, jak společnost adaptovala své logistické procesy na vychystávání velkých objemů různorodých zákaznických objednávek, bude zástupce Dedolesu mluvit ve workshopové sekci kongresu, E-SHOPLOG.

Přednášky se zúčastní i společnosti ANASOFT, která Dedolesu pomáhala s digitální transformací skladu a implementací inteligentního systému řízení skladové logistiky. Ján Chalabala z Dedolesu a Peter Bílik z ANASOFTu společně objasní, jak se povedlo zvýšit provozní inteligenci skladu z procesního a technologického hlediska v připravované případové studii.

jak optimALizovat a automatizovat logistické procesy

I během 23. ročníku kongresu EASTLOG budou specialisti Smart Industry divize společnosti ANASOFT poskytovat odborné poradenstvíkonzultace v oblasti digitalizace a automatizace logistiky. V případě zájmu si budou návštěvníci moci nechat vyhotovit indikativní audit logistických procesů.

Výstupem auditu bude identifikace možností optimalizace procesů vzhledem na efektivnost, produktivnost nebo provozní náklady. Mezi základní oblasti auditu patří analýza skladové logistiky, řízení zásob nebo vnitropodnikových materiálových toků.

Zájemci o indikativní logistický audit se mohou přihlásit předem na následovné adrese.

REGISTRACE NA KONGRES EASTLOG, 17.-18. ZÁŘÍ, O2 UNIVERSUM, PRAHA

EASTLOG 2020 Registrácia

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

DEDOLES: Masivní expanze s podporou inteligentních technologií | Případová studie

Společnost Dedoles patří mezi nejúspěšnější domácí online obchody, které se prosadily i na zahraničních trzích včetně západní Evropy. S masívní expanzí se firma rozhodla inovovat a automatizovat své skladové a zásobovací procesy, k čemuž využila také technologie čtvrté průmyslové revoluce a inteligentní logistiky.

Jak vybrat správný WMS systém a nezbláznit se

Výběr správného systému WMS [Warehouse Management System] zabezpečí nejenom efektivní řízení skladového zásobování v distribuci nebo ve vnitropodnikové logistice, ale dokáže vytvořit pro podnik také dodatečnou přidanou hodnotu. Jaká základní kritéria by se měla zvažovat při výběru systému WMS, aby podnik získal optimální řešení?

Nový retail a omni-kanálová distribuce

Omni-kanálová distribuční strategie se stává nezbytností pro celý segment elektronického obchodu (e-commerce). Nové logistické technologie přispěly k zeštíhlení logistických toků a komfortnější spotřebitelské zkušenosti při online nakupování.