Digitální výroba 2020: Kolektivní inteligence v chytré výrobě | Video
19.10.2020
Jak efektivně optimalizovat a automatizovat logistiku ve výrobě a řízení skladu? Jaké je praktické využití kolektivní inteligence a digitálních dvojčat ve výrobních a logistických provozech?
Průmysl a logistika patří mezi odvětví, které se nacházejí v centru digitální renesance a inteligentní automatizace. Byznys modely a provozní postupy prodělávají postupnou transformaci a podniky je adaptují na nové standardy fungování štíhlejšími, dynamičtějšími a agilnějšími metodami, které digitální technologie umožňují.
Kolektivní inteligence představuje jeden z technologických trendů a nástrojů, jejíž význam bude s přechodem podniků na chytrou výrobu růst. Kromě autonomizace výrobních a zásobovacích operací přispívá kolektivní inteligence k rozšiřování flexibility provozních procesů. Tato technologie umožňuje také zkracovat reakční dobu na vnitropodnikové a mimopodnikové okolnosti a zároveň také zlepšovat odezvu podniku na nestandardní situace nebo prudké a nečekané změny na trzích.
Mezi technologie, které dovolují využívání kolektivní inteligence při řešeních digitální automatizace se zařazují autonomní inteligentní agenti (softwarový boti) – digitální dvojčata. Digitální dvojčata se nasazují také při inteligentní automatizaci výroby a logistiky na jejich vzájemnou autonomní koordinaci, často také v podobě dynamické výrobní logistiky – Milk Run 4.0.
V přednášce z konference Digitální výroba 2020, jenž se zaměřuje na nové výzvy spojené s digitalizací průmyslné výroby, jsou představeny dvě případové studie inovativních projektů, které využívají technologie a principy kolektivní inteligence a digitálních dvojčat. Uvedené projekty zastupují dvě formy automatizace a zvýšení efektivity podnikového zásobování – dynamický Milk Run a inteligentní řízení skladu.
Přístup k záznamu z konference