Universal maklérsky dom a.s. je další společností, kde je možné podepsat pojistnou smlouvu bezpapírově

28.07.2016

ANASOFT se stal součástí dalšího „bezpapírového“ projektu digitálního vlastnoručního podpisu dokumentů. I díky němu se společnost Universal maklérsky dom a.s. stal druhou slovenskou společností poskytující služby finančního zprostředkování, ve které je možné elektronicky podepsat nejen interní dokumenty, ale i pojistné smlouvy vybraných pojišťoven.

Universal maklérsky dom a.s. je další společností, kde je možné podepsat pojistnou smlouvu bezpapírověUniversal maklérsky dom a.s., ve spolupráci s vybranými pojišťovnami, tímto projektem přechází na úplně bezpapírový prodejní proces. První, která systém biometrie využije, je pojišťovna AXA, dlouhodobě podporující digitalizaci procesů.

Zavedení elektronického podpisu v organizacích představuje zejména obrovskou úsporu nákladů na spotřebu papíru a jeho skladování – smlouva se totiž netiskne, nevyplňuje klasickým perem a klient ji po podpisu dostane mailem v PDF formátu. Jak to technicky funguje? Používané tablety, notebooky a signpady pro zobrazení dokumentu a podepisování dokážou kromě jiného snímat a zachytit nejen obraz podpisu, ale zejména přítlak, zrychlení a dynamiku pohybu. Tyto údaje jsou unikátní pro každého podepisujícího a tvoří nedílnou součást elektronického podpisu dokumentu.

Peter Varga, ředitel divize pojišťovacích a makléřských systémů firmy Softec, která na projektu s ANASOFTem spolupracovala jako integrátor byznys procesů, hovoří: „Pojišťovnictví je vzorovým příkladem, kde nové technologie přinášejí benefity. Pojistná smlouva je dokument, který se skládá z desítek stran papíru. Její plnou digitalizací, včetně podpisu klienta,  dochází ke zjednodušení a zefektivnění celého procesu.“

Například na uzavření 1 500 pojistných smluv, včetně doprovodné dokumentace jako všeobecné pojistné podmínky, protokol o zprostředkování a další, je při papírové verzi zapotřebí přibližně 1 tuna papíru. Ročně jsou na Slovensku podepsány statisíce smluv a tisíce tun papíru.

Reference SIGNATUS - Universal maklérsky dom"Zavedení digitálního vlastnoručního podpisu představuje významný krok nejen z pohledu modernizace služeb naší společnosti pro klienty, ale i z pohledu našich spolupracovníků. Nový systém podepisování a uzavírání smluv, aktuálně rozjetý s pojišťovnou AXA, jim zjednoduší práci a umožní jim soustředit se na to nejdůležitější, a to komunikaci s klienty. Jsme rozhodnuti pokračovat v tomto trendu a zapojovat do projektu další partnerské instituce, "dodává Pavel Smetana, člen představenstva Universal maklérsky dom a.s..

Jelikož je proces elektronického podpisu na Slovensku legislativou plně podporován, postupně přibývají další komerční společnosti, které chtějí být součástí této zásadní inovace v práci s dokumenty. Anasoft přináší v oblasti řešení elektronického podpisu svým partnerům a zákazníkům dlouhodobé odborné zkušenosti, ověřené technologie a vlastní inovace.