Odštartovali európske preteky elektromobilov eTour Europe

04.05.2016

eTour 2016Tretí ročník pretekov eTour Europe odštartoval 29. apríla v Mníchove (Nemecko) a končí 8. mája v Salzburgu (Rakúsko).

Počas tohto obdobia na zapojené vozidlá čaká trasa približne 5 000 kilometrov cez 9 krajín za 9 dní.  

Navštívia tak metropoly na Slovensku, v Rakúsku, Nemecku, Luxembursku, Francúzsku, Belgicku, Holandsku, v Českej republike, či Maďarsku.

Cestou si musia zabezpečovať nabíjanie elektromobilu, ktorý má dojazd na jedno nabitie 199 kilometrov.

V sobotu, 7. mája od 14:00 do 20:00 sa preteky eTour Europe predstavia aj v Bratislave, na Starej Vajnorskej 39 pri nabíjacej elektrostanici GreenWay.

Do európskych pretekov elektromobilov eTour Europe sa po prvýkrát zapojí aj Slovensko. Jeho tím tvoria mladí nadšenci elektromobility z občianskeho združenia Next Opportunity for the World, ktoré popularizuje elektromobilitu na Slovensku. Vzhľadom k tomu, že myšlienka elektromobility je blízka aj spoločnosti ANASOFT, stala sa jedným z partnerov tejto organizácie.

 

eTour 2016

Viac o Next Opportunity for the World

Next Opportunity for the World je nezisková organizácia, ktorej cieľom je:

  • Podpora rozvoja a popularizácia elektromobility na Slovensku, 
  • Vzdelávanie detí a mládeže,
  • Popularizácia vedy a techniky,
  • Podpora rozvoja využívania obnoviteľných zdrojov energie.

OZ NOW je partnerom niekoľkých medzinárodných organizácií v rôznych projektoch zameraných na podporu a rozvoj elektromobility. Je to vynikajúca možnosť ako zlepšovať vlastné programy, prinášať inováciu a nové nápady. Medzinárodná spolupráca pomáha skvalitňovať všetky činnosti združenia a umožňuje nám učiť sa od organizácií s väčším množstvom skúseností. Viac o next Opportunity for the World

Viac o riešeniach z oblasti elektromobility v ANASOFTe

Green Way - ANASOFTANASOFT vytvoril komplexný riadiaci systém v projekte Green Way, ktorý okrem iného poskytuje neustály prehľad o stave a prevádzke celej elektromobilovej flotily. Umožňuje tak v ktoromkoľvek čase jej efektívne riadenie.

Systém je modulárny a postupným budovaním reaguje na dodatočné IT požiadavky. Centrála obsahuje aj inteligentné úložisko dát pre monitorovanie a vyhodnocovanie prevádzky a pre spracovanie podkladov na fakturáciu.

Technologický pokrok v elektromobilite, v krátko až strednodobom časovom horizonte, zlepší vlastnosti aj cenu elektromobilov. To otvára možnosti práve pre Green Way. Služba Green Way integruje v ucelenom systéme všetky prvky elektromobility - sieť nabíjacích staníc a staníc na výmenu batérií, elektrickú energiu pre pohon vozidiel, samotné elektromobily a informačný systém, ktorý zväzuje jednotlivé prvky a aj sám pridáva klientom ďalšiu pridanú hodnotu. Viac o riešeniach z oblasti elektromobility v ANASOFTe

Mohlo by vás tiež zaujímať

Chcete vedieť viac?