3 dôvody, prečo má elektromobilita v budúcom svete motorizmu miesto

25.09.2015

Juraj Mikula, Projektový manažér ANASOFT

3 dôvody, prečo má elektromobilita budúcnosťKeď Barack Obama v roku 2011 vyhlasoval, že do štyroch rokov bude v USA jazdiť milión elektromobilov, netušil, aké prehnané sú jeho predpovede. Pri prognóze sa opieral o masívnu štátnu podporu, ktorá mala firmy motivovať k inováciám a spotrebiteľov k nákupom vozidiel na elektrický pohon. Realita sa k optimistickým plánom prezidenta ani neblíži.

Vlani mali elektromobily na celkovom predaji vozidiel v USA podiel 3,5 percenta a začiatkom tohto roka ich po amerických cestách jazdilo necelých 300 tisíc. Na Slovensku ich bolo podľa Zväzu automobilového priemyslu v apríli registrovaných 148.

Nenaplnený potenciál

Prísľuby elektromobility sú veľké – od zvýšenia energetickej diverzifikácie znížením závislosti na rope, cez ochranu životného prostredia, až po dlhodobú stimuláciu ekonomiky a rozvoj nových technológií aj celých odvetví. V ceste jej však stoja podstatné technologické, sociálne a ekonomické bariéry. Cena elektromobilov a batérií je privysoká, dojazd obmedzený, časy dobíjania pridlhé a infraštruktúra nedostatočná.

Keďže väčšina ľudí nemá s elektromobilmi žiadne skúsenosti, sú pre nich veľkou neznámou – nevedia ako fungujú, akú prevádzku vyžadujú a obávajú sa, že stratia budúcu predajnú hodnotu rýchlejšie ako konvenčné vozidlá. Podľa prieskumu americkej National Academy of Science v spotrebiteľoch vyvoláva veľké obavy kratší dojazd ako majú tradičné benzínové či dieselové autá, a to napriek tomu, že 80 až 90 percent jázd spadá do limitu, ktorý dnešné modely na jedno nabitie prejdú.

Niektorí spotrebitelia tiež vnímajú elektromobily ako ťarbavé a ťažkopádne vozidlá, ktorým chýba dynamika a tým aj potešenie z jazdy. Tento dojem sa snažia zmeniť napríklad závody Formula E, čo je nová celosvetová séria pretekov formúl na elektrický pohon, pri ktorých dosahujú vozidlá rýchlosť vyše 240 km/h. Iní sa pre zmenu sťažujú, že ponuka v showroomoch je nedostatočná a ponúkané modely zďaleka nevyhovujú všetkým motoristom.

Nižšia cena

3 dôvody, prečo má elektromobilita budúcnosťCelosvetovo nízky dopyt po vozidlách na elektrický pohon môže byť pre nadšencov elektromobility sklamaním, ale neznamená to, že ide o slepú vetvu, ako tvrdia niektorí skeptici. Sú najmenej tri dobré dôvody, prečo elektromobilita má v budúcom svete motorizmu svoje miesto.

Po prvé, vlády viacerých krajín sa počiatočnými neúspechmi nenechávajú odradiť a plánujú masívnu štátnu podporu, alebo s ňou už začali a mienia v nej pokračovať. Napríklad Francúzi označili nedávno dieselové motory za omyl a chcú ich na cestách postupne eliminovať. Náhradou majú byť práve elektromobily, na ktoré môžu dostať spotrebitelia dotáciu až do výšky 10 tisíc eur, ak z evidencie vyradia diesel starší ako 13 rokov. Cena elektromobilov sa vďaka tomu dostáva, alebo dokonca podlieza cenu modelov so spaľovacími motormi. Výraznejší cenový pokles príde s narastajúcimi objemami výroby. Ako uviedol Carlos Ghosn, šéf aliancie Renault-Nissan, na technológii elektromobilov nie je nič mimoriadne drahšie ako na technológii spaľovacích motorov, takže ich cena pôjde dolu, keď automobilky dosiahnu úspory z veľkosti.

Severoeurópske štáty sú dokonca ešte ďalej. V Holandsku bežne nájdete verejné, či súkromné parkoviská vybavené nabíjacími stanicami s rezervovaným státím výhradne pre elektromobily. Momentálny podiel predaja elektromobilov v Holandsku dosahuje úroveň 5,5%. V Nórsku, krajine, ktorá stojí na čele využívania elektromobilov, dosahuje úroveň predaja dokonca 6,1%.

Lepšia technológia

Lepšia technológiaDruhý dôvod, prečo elektromobilita nie je slepá vetva, je technologický pokrok. Aby mali vozidlá na elektrinu dlhší dojazd, potrebujú menšie, ľahšie a výkonnejšie batérie ako dnes. Isté je, že v budúcnosti také budú. Napríklad batérie v elektromobiloch Greenway boli v čase, keď sa tento projekt rozbiehal, o polovicu vyššie (čiže dvakrát objemnejšie) ako sú dnes. MIT a niektoré firmy vyvíjajú nové druhy batérií s väčšou energetickou hustotou, hoci podľa predbežných očakávaní nebudú pripravené pre hromadnú výrobu skôr ako v roku 2020.

Jedna vec sú rozmery a výdrž batérie, druhá je doba nabíjania. Súkromné nabíjanie cez noc nie je problém, no keď elektromobil vyrazí na dlhšiu trasu, nikto nechce tráviť na „čerpacej“ stanici 2 hodiny. Aj v tomto smere však vývoj napreduje – firma Tesla ešte vlani predstavila batériu, ktorá mala pri úplnom nabití zabezpečiť dojazd 500 kilometrov a pri čiastočnom v priebehu 30 minút zhruba 270 kilometrov. Nasledujúce video ukazuje, že Tesla pracuje aj na zvýšení komfortu. Vyvinula nabíjací kábel, ktorý sa vie sám hýbať, nájsť nabíjací otvor a pripojiť sa k nemu: .

Čo sa už deje

Tretí dôvod na optimizmus v súvislosti s elektromobilitou na Slovensku dávajú rozličné väčšie či menšie projekty a iniciatívy, ktoré vozidlá na elektrický pohon využívajú, alebo s nimi rátajú. Napríklad 16A zásuvky pre dobíjanie elektromobilov už poskytujú hosťom viaceré hotely či reštaurácie (Martinov Dvor, Holiday Inn Žilina, Majolika) a rátajú s nimi aj niektorí developeri pri rezidenčných projektoch v podzemných garážach. Postupne sa tiež s podporou EÚ rozširuje sieť staníc pre nabíjanie a výmenu batérií.

Projekt GreenWay - elektromobilitaNavyše, elektromobilita nie je iba o bežných motoristoch. Uplatnenie nachádza aj v komerčnej sfére. Napríklad služba operátora Greenway umožňuje firmám prenajať si dodávky na elektrický pohon za mesačný paušál, ktorý zahŕňa nielen servis, ale aj úhradu poistenia, daní a poplatkov. Batérie sa tiež dajú nabiť alebo okamžite vymeniť na jednej z 15 staníc po celom Slovensku, ku ktorým postupne pribudnú ďalšie.

V neposlednom rade, pre elektromobilitu hovoria aj ekologické dôvody. Doprava sa dnes podieľa na celosvetovom vypúšťaní skleníkových plynov takmer štvrtinou. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie predstavuje znečistenie ovzdušia najväčšie environmentálne riziko pre zdravie a po celom svete má na svedomí jedno z ôsmych úmrtí. Napríklad v Pekingu namerali vlani 505 mikrogramov jemných prachových častíc na kubický meter, zatiaľ čo odporúčanie pre bezpečnú úroveň hovorí o 25 mikrogramoch.

Ak to celé zhrnieme – je jasné, že v prípade alternatívnych zdrojov pohonu vozidiel nie je namieste otázka, či budú dominovať nad tými klasickými, ale skôr otázka kedy to nastane. A doterajší vývoj nasvedčuje, že má zmysel elektromobilite držať palce...

Autor je projektový manažér firmy ANASOFT, ktorá je jedným z partnerov projektu Greenway a zastrešuje Centrálny informačný systém projektu.