Síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily se rychle rozšiřuje

22.07.2017

GreenwayInfrastructure rozšiřuje svou síť rychlodobíjecích stanic ve střední a východní Evropě a přináší ultra rychlé nabíjení a rychlonabíjecí systém s podpůrnou baterií pro elektromobily. Evropská komise schválila projekt na vybudování 60 nových rychlonabíječek (40-50 kw) v Polsku (dohromady jich bude 135), 50 stanic na pomalé nabíjení (7- 22kW) v Polsku a 20 na Slovensku. Dále bude představena zcela nová technologie - 10 ultra rychlých nabíjecích stanic (350 kW) v Polsku, 3 na Slovensku a 10 nabíjecích systémů s podpůrnou baterií v Polsku.  Výkonná agentura pro inovace a sítě (INEA) Evropské komise oznámila, že společnosti GreenwayInfrastructure (GWI) schválila projekt na významné rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily ve střední Evropě a nasazení pokročilých technologii pro nabíjení v obou zemích.  Jedná se o vůbec první umístění ultra rychlých nabíjecích stanic (do 350 kW) v Polsku a na Slovensku a první rychlodobíjecí systémy s podpůrnou baterií v Polsku. Rovněž se zvýší počet stanic v již existujících sítích nabíjecích stanic v obou zemích, které se tak stanou dostupnější pro ještě více lidí. Celkově tento projekt významně posílí a rozšíří již existující sítě nabíjecích stanic v obou zemích, rozšíří panevropský dopravní koridor ve střední Evropě, přispěje ke snížení emisí a podpoří přechod na alternativní paliva v EU.GWI byl ve výzvě Nástroje pro propojení Evropy (CEF) 2017 udělen grant ve výši 6 165 496 EUR.  Toto ocenění rovněž potvrzuje pozici GWI jako vedoucího poskytovatele nabíjecích služeb pro elektromobily ve střední Evropě, a to díky jejich špičkové technologii, spolehlivosti a orientaci na zákazníka.  "Technická dokonalost a spolehlivost naší sítě pro naše zákazníky jsou naše základní priority," řekl Peter Badík, spoluzakladatel společnosti GWI. "Jsme velmi rádi, že nás komise vybrala, abychom představili ultra rychlé nabíjení v tomto regionu. Tento projekt nám pomůže dosáhnout našich společných cílů - vytvořit z elektromobilůl realistický a spolehlivý způsob dopravy pro co nejvíce lidí a snížit znečištění ovzduší. "  "Tato investice od EK, spolu s nedávnými aktivitami polské vlády dokazuje, že trh elektrických automobilů v tomto regionu roste opravdu rychle," řekl CEO polského GWI Rafal Czyzewski. "GWI je připraveno stát v čele tohoto růstu. Rozšiřováním naší sítě nabíjecích stanic v Polsku umožňujeme stále více a více lidem pravidelně využívat elektrická vozidla a odstraňujeme bariéry jejich širšího využití. "  GWI momentálně provozuje síť 20 veřejných rychlodobíjecích stanic na Slovensku, kterou do roku 2018 plánuje rozšířit na 30. GWI rovněž buduje první komplexní, celostátní, veřejně dostupnou síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily v Polsku.

GreenwayInfrastructure rozšiřuje svou síť rychlodobíjecích stanic ve střední a východní Evropě a přináší ultra rychlé nabíjení a rychlonabíjecí systém s podpůrnou baterií pro elektromobily.
Evropská komise schválila projekt na vybudování 60 nových rychlonabíječek (40-50 kw) v Polsku (dohromady jich bude 135), 50 stanic na pomalé nabíjení (7- 22kW) v Polsku a 20 na Slovensku. Dále bude představena zcela nová technologie - 10 ultra rychlých nabíjecích stanic (350 kW) v Polsku, 3 na Slovensku a 10 nabíjecích systémů s podpůrnou baterií v Polsku.
 

Výkonná agentura pro inovace a sítě (INEA) Evropské komise oznámila, že společnosti GreenwayInfrastructure (GWI) schválila projekt na významné rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily ve střední Evropě a nasazení pokročilých technologii pro nabíjení v obou zemích.

Jedná se o vůbec první umístění ultra rychlých nabíjecích stanic (do 350 kW) v Polsku a na Slovensku a první rychlodobíjecí systémy s podpůrnou baterií v Polsku. Rovněž se zvýší počet stanic v již existujících sítích nabíjecích stanic v obou zemích, které se tak stanou dostupnější pro ještě více lidí. Celkově tento projekt významně posílí a rozšíří již existující sítě nabíjecích stanic v obou zemích, rozšíří panevropský dopravní koridor ve střední Evropě, přispěje ke snížení emisí a podpoří přechod na alternativní paliva v EU.GWI byl ve výzvě Nástroje pro propojení Evropy (CEF) 2017 udělen grant ve výši 6 165 496 EUR.

Toto ocenění rovněž potvrzuje pozici GWI jako vedoucího poskytovatele nabíjecích služeb pro elektromobily ve střední Evropě, a to díky jejich špičkové technologii, spolehlivosti a orientaci na zákazníka.

"Technická dokonalost a spolehlivost naší sítě pro naše zákazníky jsou naše základní priority," řekl Peter Badík, spoluzakladatel společnosti GWI. "Jsme velmi rádi, že nás komise vybrala, abychom představili ultra rychlé nabíjení v tomto regionu. Tento projekt nám pomůže dosáhnout našich společných cílů - vytvořit z elektromobilůl realistický a spolehlivý způsob dopravy pro co nejvíce lidí a snížit znečištění ovzduší. "

"Tato investice od EK, spolu s nedávnými aktivitami polské vlády dokazuje, že trh elektrických automobilů v tomto regionu roste opravdu rychle," řekl CEO polského GWI Rafal Czyzewski. "GWI je připraveno stát v čele tohoto růstu. Rozšiřováním naší sítě nabíjecích stanic v Polsku umožňujeme stále více a více lidem pravidelně využívat elektrická vozidla a odstraňujeme bariéry jejich širšího využití. "

GWI momentálně provozuje síť 20 veřejných rychlodobíjecích stanic na Slovensku, kterou do roku 2018 plánuje rozšířit na 30. GWI rovněž buduje první komplexní, celostátní, veřejně dostupnou síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily v Polsku.