Ekologické řešení Green Way expanduje do Rakouska

13.03.2015

Společnost GreenWay Operator a.s. provozuje svou síť elekromobilů i díky IT systému centrálního dispečinku od společnosti ANASOFT. Rakousko je krajina, ve které jsou ekologické řešení významně preferované. Jedna z největších rakouských logistických společností, firma Schachinger, se rozhodla nasadit první elektrickou dodávku do ostrého provozu. Jsme rádi, že právě tahle firma se stane prvním rakouským klientem společnosti GreenWay, po kterém bude následovat mnoho dalších. Stejně nás těší, že světlo světa může uvidět další jazyková mutace našeho softwaru.

Technologický pokrok v elektromobilitě, v krátkém až středním časovém horizontě, zlepší vlastnosti i cenu elektromobilů. To otevírá možnosti pro GreenWay – budování sítě služeb pro elektromobily. Služba GreenWay integruje v uceleném systému všechny prvky elektromobility – síť nabíjecích stanic a stanic na výměnu baterií, elektrickou energii pro pohon vozidel, samotné elektromobily a informační systém, který svazuje jednotlivé prvky a i sám přidává klientům další přidanou hodnotu.

Komplexní řídící systém, který vyvíjí společnost ANASOFT, kromě jiného poskytuje neustálý přehled o tavu o provozu celé elektromobilové flotily. Umožňuje tak v jakémkoliv času její efektivní řízení. Systém je modulární a umožňuje postupným budováním reagovat na dostatečné IT požadavky. Centrála obsahuje i inteligentí úložiště dat pro monitorování a vyhodnocování provozu a pro zpracování podkladů na fakturaci.