VŠZP spustila elektronický podpis v rekordnom čase

21.07.2021

V rámci kampane na zmenu poskytovateľa zdravotného poistenia predstavila Všeobecná zdravotná poisťovňa zaujímavú doplnkovú službu. Záujemci o poistenie vypĺňajú prihlášky v plne digitálnej forme a podpisujú ich elektronickým podpisom. Celý proces trvá maximálne dve minúty.

 

Elektronický podpis nahrádza fyzickú poštu

Potenciálny zákazníci poisťovne už nemusia vypisovať formuláre a posielať ich poštou. Prostredníctvom on-line portálu vyplnia všetky dôležité údaje elektronicky a prihlášku podpíšu priamo na dotykovej obrazovke svojho zariadenia. Ide o tzv. elektronický podpis s biometriou, ktorý je pohodlný na používanie, chráni obsah dokumentu pred neželanými zásahmi a poskytuje nadštandardnú bezpečnosť pri elektronickej komunikácii.

On-line portál digitalizuje prihlasovanie nových klientov

Aktuálne funguje elektronická prihláška v on-line prostredí na web stránke poisťovne. Elektronický podpis bol do služby zakomponovaný ako hotové riešenie, ktoré sa bezpečne umiestnilo do IT infraštruktúry poisťovne (tzv. on-premise implementácia). Aj vďaka tomu sa podarilo spustiť funkciu elektronického podpisu v digitálnej prihláške už za dva týždne.

Všeobecná zdravotná poisťovňa je spolu s Dôverou už druhou slovenskou poisťovňou, ktorá využíva SIGNATUS na digitálnu interakciu so svojimi klientami.