Technologické inovácie v doručovateľských službách

15.02.2019

Spoločnosť Slovak Parcel Services prichádza na trh s ďalšou novinkou. Kuriéri spoločnosti sa budú podieľať na zbere dát pre účely prieskumov spotrebiteľských preferencií a verejnej mienky.

Technologické novinky v doručovacích službách

Vzhľadom na modernú logistickú sieť spoločnosti a frekvenciu styku s verejnosťou, je to ideálny spôsob, ako zozbierať dáta a odpovede na anketové otázky od klientov. Doposiaľ boli realizované 2 pilotné prieskumy verejnej mienky. Prvý prebiehal ešte v minulom roku pri príležitosti komunálnych volieb a druhý koncom januára v súvislosti s nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami. Kuriéri sú vybavení modernými zariadeniami, tabletmi, ktoré používajú pri doručovaní zásielky a teraz aj na zber dát.

Slovak Parcel Services prednedávnom zaviedla biometrické podpisovanie dokumentov prostredníctvom riešenia Signatus. Riešenie ponúka svojim poskytovateľom rôzne možnosti efektívneho spracovania a distribúcie obsahu. Či už ide o podpisovanie zmluvných dokumentov alebo o premietnutie iného typu obsahu na tablete v tej istej aplikácii. Slovak Parcel Services sa rozhodla využiť možnosti aplikácie na zber dát pre účely prieskumov. Pre koncového zákazníka a kuriérov je pridanou hodnotou jednoduchosť a rýchlosť spracovania informácií. V priebehu jediného dopoludnia sú kuriéri schopní osloviť aj 1500 respondentov, čo možno považovať za dostatočne veľkú reprezentatívnu vzorku.

Inovatívne riešenie Signatus vyvinula firma ANASOFT, ktorá ho prostredníctvom startupu Axepto implementovala do jednej z najväčších kuriérskych spoločností na Slovensku. Na projekte zberu dát okrem Axepta participuje firma Restartup ako poradenská firma zaoberajúca sa prieskumami verejnej mienky v oblasti politického marketingu.