Orange Poľsko rozširuje elektronické podpisovanie dokumentov na všetky pobočky

11.02.2020

Prvým telekomunikačným operátorom v Poľsku, ktorý zaviedol plne bezpapierové podpisovanie zmlúv na predajných miestach, sa v roku 2017 stala spoločnosť Orange Poľsko. Za úspešnou implementáciou projektu, v čase kratšom ako jeden mesiac, stoja dve partnerské spoločnosti. Softvérová firma ANASOFT, ktorá je tvorcom riešenia digitálneho vlastnoručného podpisu Signatus a jej partnerská spoločnosť Infinite IT Solutions.

Signatus, digitálny vlastnoručný podpis

Od úspešného pilotného nasadenia projektu sa elektronické podpisovanie postupne rozšírilo na 700 predajných miest spoločnosti Orange Poľsko.

Za tento čas sa spoločnosti Orange Poľsko podarilo:

  • Elektronicky podpísať zmluvy s viac ako 760 000 zákazníkmi
  • Ušetriť 4,5 miliónov listov papiera
  • Zachrániť 400 stromov 

Elektronickú formu podpisovania dokumentov si v spoločnosti Orange Poľsko vyberá 9 z 10 zákazníkov. Rozdiel pre zákazníka je v tom, že namiesto papiera sa podpisuje na tablet a odchádza z pobočky bez papierov. Takýto spôsob podpisovania je nielen ekologický, ale aj komfortný. Kompletnú dokumentáciu má klient dostupnú v zákazníckej zóne a nemusí sa obávať straty dokumentov. Dokumenty v papierovej podobe sú zákazníkovi k dispozícii na požiadanie.

Spoločnosť Orange Poľsko sa dlhodobo zaoberá digitálnou transformáciou a implementuje inovatívne riešenia do svojich procesov. Teší nás, že aj naše riešenie Signatus, vďaka skvelej partnerskej spolupráci so spoločnosťou Infinite IT Solutions, je súčasťou tejto digitálnej premeny.