Blog

Digitální vlastnoruční podpis je dnes již dostupný všem

09.05.2017

Kompletní digitalizace firemní dokumentace včetně podepisování zrychluje procesy, šetří náklady a má potenciál změnit celé obchodní modely.

Personální agentury se díky digitálnímu vlastnoručnímu podpisu zbavují papíru

31.03.2017

Víte, kolik listů papíru ve vaší firmě denně vytisknete a následně podepsány založíte do archivu? AGENTURA PLUS, která patří mezi největší personální agentury v České republice, svou spotřebu spočítala. Odteď pracovníci podepisují smlouvy i výplatní pásky na tabletu, díky čemuž firma kompletně digitalizovala celou papírovou agendu.

Nové evropské nařízení eIDAS zjednodušuje elektronické transakce založené na podpisu

02.08.2016

Od července tohoto roku vstupuje v celé Evropské unii v platnost nové nařízení o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce známé pod zkratkou eIDAS, které v členských státech harmonizuje požadavky pro vzájemné uznávání elektronické identifikace.

Kdy budou naše kanceláře konečně bezpapírové

06.06.2016

Průzkum mezinárodní agentury GfK ve spolupráci s týdenníkem Trend a IT Asociaciou Slovenska ukázala, že systémy pro digitalizaci a management dokumentů patří do první pětky nejpoužívanějších podnikových IT. Většina firem je označuje za mimořádně přínosné a více než čtvrtina do těchto řešení plánuje v nejbližších třech až pěti letech investovat.

Nahraďte papír pixely bez ztráty lidského dotyku

22.04.2016

Vizionář a futurista ze světa maloobchodu Doug Stevens používá termín ,,fygitální“ pro pojmenování sbližování fyzického a digitálního světa. Toto slovíčko výstižně definuje řešení elektronického podpisu využívající digitální vlastnoruční podpis (DVP) jako prostředek digitalizace podnikových procesů.

3 způsoby jak archivovat digitálně podepsané elektronické dokumenty

26.01.2016

S podpisem na displej se dnes běžně setkáváme v tradičních bankovních domech, při návštěvě telekomunikačních operátorů, i při kontaktu s pojišťovnami. Stále častěji však výhody digitálního podpisu objevují i menší firmy. Nejen proto, že náklady na technologii klesly na úroveň, kdy si ji může dovolit skutečně každý. Důvodem jsou hlavně zjevné přínosy, které podpis na displej v porovnání s papírem přináší.

Co potřebujete vědět o elektronickém podpisu při celosvětovém obchodování

13.01.2016

SIGNATUS je postavený na technologiích společnosti Kofax, která je jednotkou v bezpapírovém zpracování dokumentů, v oblasti řešení elektronického vlastnoručního podepisování a ověřování podpisu. Tento článek vysvětluje rozdíly a správně definuje pojmy jako elektronický a digitální podpis. Článek pro všechny, kteří se zabývají tématem vlastnoručního podpisu.

Digitální vlastnoruční podpis už není jen pro velké

17.09.2015

I malé a střední firmy mohou dávat zákazníkům podepisovat smlouvy, předávací protokoly, dodací listy nebo potvrzení o revizích a servisních službách digitálně. Zrychlí se tím firemní procesy a omezí byrokracie.

Jaké mobilní zařízení jsou vhodné do terénu?

03.07.2015

Dennodenně přicházíme do styku s mobilními zařízeními. Ať už jsou to běžné mobilní telefony, chytré smartphony, tablety. Vybrat však přesně to správné zařízení pro nás, může být někdy pořádná fuška ...

Digitální podpis mění obchodní modely

26.03.2015

Víceré banky po celém světě otevírají nebo plánují v nejbližší době otevřít nové obchodní místa, ve kterých budou pesonál tvořit nejen bankovní pracovníci, ale i barmani. Cílem bank je dostat lidi zpět do poboček, kam některé skupiny klientů přestávají chosit a zárověň je přimět, aby tam strávili více času.

Co dokážete s digitálním podpisem

13.03.2015

Bezbapírové zpracování smluv včetně podpisu přímo na tabletě jenomže šetří náklady, ale otvírá dveřek modernějším a efektivnějším modelům prodeje a obsluhy zákazníka. Privátní bankéři, vyškolení specialisté v oblasti bankových a investičních produktů, nosí od minulého roku na všechny setkání s klienty tablety. Ne ledajaké, ale specializované modely od Samsungu, které dokáží zaznamenat podpis dotykovým perem na obrazovku.