ANASOFT vytvořil pro CETELEM inovativní mobilní řešení pro zrychlení cash-flow

22.03.2013

Podepsání úvěrové smlouvy na tabletu - Společnost Cetelem patří na slovenském trhu k průkopníkům v zavádění technologických inovací. V roce 2013 firma jako první přináší na trh eSign Cetelem, tedy možnost uzavření smlouvy o poskytnutí spotřebitelského úvěru pomocí elektronických prostředků. eSign Cetelem je možné využívat díky řešení SIGNATUS od softwarové společnosti ANASOFT.

Již od roku 2000 je společnost Cetelem Slovensko a.s. lídrem na trhu v zavádění novinek, které zkvalitňují služby poskytované klientům. eSign Cetelem umožňuje podepsání úvěrové smlouvy na tabletu. Tato inovace od základů mění proces zpracování žádosti o úvěr. Klient tak podepisuje smlouvu přímo na zařízení, na kterém je zobrazena.

Revoluce v prodeji na splátky

Řešení eSign Cetelem přináší na prodejně výraznou změnu ve způsobu prodeje zboží na splátky. Zatímco doposud si zákazník nejdříve vybral zboží a následně na speciálně určeném místě vyřídil všechny formality, mobilní zařízení umožňuje, aby „splátky přišly za ním“. Takto je možné zpracovat a podepsat žádost o poskytnutí úvěru a následně smlouvu kdykoliv.

Toto moderní řešení urychluje uzavření smlouvy s klientem a stejně ulehčuje celý proces nákupu, protože prodávající není díky mobilnímu zařízení vázán k realizaci prodeje na jednom místě.  Pokud chce obchodník vyřizovat úvěrové smlouvy přes Cetelem „bezpapírově“, jediné co potřebuje, je koncové zařízení, které umožňuje zaznamenat podpis dotykovým perem na obrazovku.

Motivací pro obchodníky je zrychlení cash-flow. Zatímco v minulosti prodejce čekal na financování zboží, které prodal na splátky 4 až 5 dní, díky eSign Cetelem mu platba odchází již druhý den.

Transparentnost a bezpečnost

Služba eSign Cetelem je výhodná především pro samotného klienta, a to hlavně z hlediska bezpečnosti a zvýšení celkové přehlednosti. Po podepsání dotykovým perem se smlouva uzamkne, čímž se zároveň zabezpečí proti změnám. Dokument je podepsaný elektronickými prostředky – vlastnoručním podpisem s biometrickými prvky, jehož pravost se dá ověřit stejně jako běžný podpis na papíru.

Díky elektronicky podepsané smlouvě se též eliminují ztráty a chybovost, které se objevují u papírových dokumentů. Po podepsání smlouva putuje elektronicky do e-mailové schránky klienta, ale i do centrální databáze společnosti Cetelem.

Klient se tak může ke smlouvě kdykoliv vrátit a znovu si ji prostudovat. Všechny dokumenty související s úvěrem bude mít 24 hodin denně k dispozici online přes zabezpečenou Klientskou zónu, dostupnou na webové stránce společnosti.