Zákazníci O2 podepisují smlouvy u kurýra bez papírování

10.03.2017

Tisková zpráva / O2 / mojandroid.sk

Zákazníci O2 podepisují smlouvy u kurýra bez papírování

Mezinárodní telekomunikační společnost O2 spolu s kurýrní společností Slovak Parcel Service /InTime odstartovalo na Slovensku provoz systému vlastnoručního elektronického biometrického podepisování smluv doručovaných zákazníkům až domů. Dodavatelem technologie je úspěšný startup Axepto, se kterým O2 již v minulosti spolupracovalo. Řešení je založeno na bázi světově oceňovaného řešení SIGNATUS od společnosti ANASOFT. Tímto krokem zvyšuje operátor komfort pro své zákazníky a zároveň se stává plnohodnotnou "paperless" společností.

V současnosti má kurýrní společnost 100 kurýrů vybavených touto technologií, během následujících dvou měsíců rozšíří tuto technologii na všech svých kurýrů po celém Slovensku.

"Zákazníci O2 Slovakia jsou zvyklí podepisovat potřebnou smluvní dokumentaci elektronicky -takto vzniká převážná většina zákaznických dokumentů na prodejních místech O2. Nyní však bezpapírové smlouvy můžeme přinést i těm, kteří si naše služby objednají přes O2 eShop nebo přes telefonní linku. Výhodou takto podepsaných smluv není jen jejich ekologická elektronická forma, ale hlavně rychlost jejich zpracování. Služby, zda telefon, který si objednáte přes eShop O2 tak mohou být doručeny i aktivně do jednoho dne, "uvedla Tereza Molnár, mluvčí O2 Slovakia.

Elektronické podepisování smluv až do domu

Zákaznická dokumentace vzniká objednávkou na eShopu nebo přes zákaznickou linku, pokračuje do logistického skladu, kde k ní O2 přibalí nový telefon a následně ji k podpisu domů zákazníkovi přinese kurýr Slovak Parcel Service / InTime. "Dokumentaci dostane zákazník e-mailem předem, ale může si ji zkontrolovat a přečíst i přímo u kurýra na tabletu, na kterém ji i stylusem, tedy dotykovým perem, vlastnoručně podepíše. Podepsaný elektronický originál smlouvy obdrží zákazník e-mailem a jeho žádost je okamžitě zpracována v systémech O2, " vysvětlil Juraj Masaryk, projektový manažer O2 Slovakia.

Biometrický podpis

O2 zavedlo na svých prodejnách biometrický podpis jako první z operátorů ještě v únoru 2012. Biometrický podpis je forma elektronického podpisu, přičemž jejím hlavním rozdílem oproti standardnímu elektronickému podpisu je sběr biometrických dat samotného podpisu. Hlavním užitkem této technologie je ochrana samotného zákazníka a výrazné snížení nákladů na koloběh dokumentů při přenesení z papírové do elektronické formy.

Ve srovnání s ručním podpisem na papíře nastává i zvýšení bezpečnosti procesu, protože součástí každého elektronického dokumentu jsou parametry podpisu, které jsou pro danou osobu jedinečné. Používané pero a podložka totiž snímají až 12 jiných vlastností podpisu, jako například sklon, tlak a rychlost.

Více o referencích najdete zde