Technologické inovace v doručovacích službách

26.02.2019

Největší slovenská kurýrní společnost Slovak Parcel Services přichází na trh s další inovací. Kurýři společnosti se budou podílet na sběru dat pro účely průzkumů spotřebitelských preferencí a veřejného mínění.

Technologické inovace v doručovacích službách

Vzhledem k moderní logistické síti společnosti a frekvenci styku s veřejností, je to ideální způsob, jak sesbírat data a odpovědi na anketní otázky od klientů. Kurýři při své práci využívají moderní zařízení, tablety. Prostřednictvím tabletů a aplikace se kterou jsou zvyklí pracovat, budou realizovat i průzkumy. 

Aplikaci Signatus využívá společnost Slovak Parcel Service již delší dobu zejména na biometrické podepisování dokumentů. Řešení je otevřené různým možnostem zpracování a distribuce obsahu proto Slovak Parcel Services rozhodla využít možnosti aplikace i na sběr dat pro účely průzkumů. Pro koncového zákazníka a kurýry je přidanou hodnotou jednoduchost a rychlost zpracování informací. V průběhu jediného dopoledne jsou kurýři schopni oslovit i 1500 respondentů, což lze považovat za dostatečně velký reprezentativní vzorek.

Inovativní řešení Signatus vyvinula firma ANASOFT, která ho prostřednictvím startup Axepto implementovala. Na projektu sběru dat participuje i společnost zabývající se průzkumy veřejného mínění v oblasti politického marketingu.