Výrobný manažment: Inšpirácie - Kontakty - Trendy

05.09.2011

Hlavným cieľom medzinárodnej konferencie Výrobný manažment, ktorá sa uskutoční v dňoch 11. – 12. októbra 2011 v hoteli Holiday Inn v Žiline, je získanie inšpirácií a nových myšlienok pre riadenie zmien a hľadanie náskokov pred konkurenciou.

V čom sa inšpirovať od najlepších?

Sme vôbec schopní prekonať tých najlepších? Veríte, že je možné, aby podniky ako Lego, Volkswagen, KIA, Continental a ďalšie mali svoje najlepšie závody v našom priestore? V čom sme teda schopní konkurovať tým najlepším a v čom naozaj zaostávame? Môžu byť kórejské princípy u nás použiteľnejšie ako nemecké alebo by sme sa mali radšej držať zdravého rozumu?

Ako sa dostať z krízy výkonnosti?

Určite nie je všetko u nás ružové a nie vždy súťažíme s najlepšími. Ešte stále príliš veľa podnikov balansuje na hranici prežitia a hrajú len „druhú ligu“. Potrebujú radikálne zvýšiť svoju výkonnosť, aby mali vyhliadky na lepšiu budúcnosť. Málokedy pritom postupujú systematiky a často sa riadia heslom, keď sa rúbe les - lietajú aj triesky. Mali by sme postupovať „demokraticky“ za bránami podniku v prípade potreby zvýšenia výkonnosti a ozdravenia podniku?

Existujú domáce recepty na úspech?

Mnohé firmy dnes našli svoju vlastnú cestu (OMS, IDC, Fosfa, Elcom,…). Nie je to ani Baťa, ani Six Sigma, ale na prekvapenie ani Lean. Majú len šťastie v tom, že ich vedú skutoční lídri a dávajú im smer alebo je za tým aj niečo viac? Pravdepodobne majú mnoho spoločného s dnešnými malými podnikateľmi, ktorí začínali v „garáži“, ale postupne sa prepracovali vlastnou usilovnosťou medzi domácich dravcov. Prečo úspešné malé podniky nemajú problémy s flexibilitou a zväčša majú aj lepšiu podnikovú klímu?

Aj o týchto otázkach budete môcť diskutovať s prednášajúcimi z medzinárodných spoločností a s majiteľmi slovenských a českých firiem. Medzi diskutujúcimi budú okrem predstaviteľov spoločnosti IPA aj odborníci z ANASOFTu.

Diskutujte a hľadajte nové inšpirácie pre Váš biznis. Program a viac informácií nájdete na www.ipaslovakia.sk.