Quo vadis MES systém EMANS

13.10.2011

Na medzinárodnej konferencii Výrobný manažment, ktorá sa uskutočnila v dňoch 11. – 12. októbra 2011 v hoteli Holiday Inn v Žiline, ANASOFT predstavil MES systém EMANS (Manufacturing Execution Systems).

Organizátorom konferencie bola spoločnosť Fraunhofer IPA Slovakia, ktorá patrí medzi vedúce spoločnosti v poradenstve, projektovaní, výskume a vzdelávaní pre priemysel v Strednej Európe. Pri príprave konferencie oslovili aj spoločnosť ANASOFT, ktorá ako partner prezentovala riešenie pre výrobné podniky.

Konferencia Výrobný manažment - Inšpirácie - Kontakty – Trendy bola rozdelená do viacerých blokov, ktoré pozostávali z odborných prednášok, inšpirácií od najlepších a nechýbali ani domáce recepty na úspech. Zaujímavé témy prednášok prilákali 95 účastníkov z radov majiteľov spoločností, manažérov na vyššej a strednej úrovni riadenia a výrobných riaditeľov z priemyselných podnikov rôznych odvetví.

V čom sa inšpirovať od najlepších? Ako sa dostať z krízy výkonnosti? Existujú domáce recepty na úspech? Medzi diskutujúcimi na tieto a mnohé ďalšie otázky boli aj Ivan Brezovský Jozef Mikulášik z ANASOFTu. Ich prezentácia na tému “Pracovisko budúcnosti realitou“ vyvolala na strane publika záujem, čo následne viedlo k rozsiahlej diskusii priamo pri inštalovanej výrobnej linke s použitím MES systému EMANS spoločnosti ANASOFT.