Montážne linky od Anglicka po Mexiko

24.02.2011

V týchto dňoch ANASOFT úspešne ukončil  implementáciu produktu  EMANS (komplexný manažment montážnych procesov) pre riadenie linkovej výroby v Banbury, Anglicko pre HBPO.

„Bola to vzorová implementácia, postupne sa bude projekt realizovať aj v ďalších závodoch HBPO,“ vysvetlil obchodný manažér spoločnosti ANASOFT Zoltán Csanda.  Spoločnosť HBPO je celosvetovým výrobcom automobilových dielcov a konkrétne v Banbury sa montujú front-end-moduly pre nový typ vozidiel BMW mini mü. Kapacita linky závodu je tisíc kusov denne.

Novinkou projektu bolo aj nasadenie kamerového systému, ktorý na troch miestach linky kontroloval prítomnosť dielov. „Pri výrobných procesoch je všeobecne známe riziko chybovosti produktov. Naše riešenie ponúka kontrolu procesov v reálnom čase a zamedzuje vyrobeniu chybného produktu. Prispievame tak k výrobe bezpečnejších áut na celom svete,“ doplnil Zoltán Csanda. Implementácia pre riadenie linkovej výroby začala v júni tohto roku. Podľa obchodného manažéra projekt bude pokračovať v Mexiku, kde sa vyrábajú automobilové dielce pre vozidlá Audi A6 a VW Jetta takisto pre Volkswagen group. „Ďalšie linky sa budú budovať aj na Slovensku, Nemecku a v Maďarsku,“ dodal manažér.

Produkt EMANS medzinárodnej spoločnosti ANASOFT je modulárny systém, ktorý výrazne napomáha pri dosahovaní kvality postupov i výstupných produktov. Jeho architektúra zaručuje vysokú flexibilitu, bezpečnosť a otvorenosť. „Riešenia, ktoré sme pre našich klientov úspešne realizovali pokrývajú veľký rozsah riadenia výrobných podnikov od úrovne montážnych procesov cez optimalizáciu výroby až po manažérske informačné systémy, podporu obchodu a marketingu,“ uzavrel Zoltán Csanda.

Príbuzné témy: