S prezidentom Andrejom Kiskom v Kórei

25.04.2018

PrezidentiPrezident Andrej Kiska zavítal na prvú oficiálnu návštevu slovenskej hlavy štátu Kórejskej republiky, kde sa stretol s prezidentom Mun Če-in-om.

Južná Kórea patrí medzi najvýznamnejších mimoeurópskych hospodárskych partnerov Slovenska, keďže viac ako päťdesiat percent investícií (približne 2,5 miliardy EUR) z ne-európskych krajín pochádza práve z Južnej Kórei. Slovensko je pre Kórejskú republiku 4. najvýznamnejším exportným trhom v Európskej únii.

„Viac ako 100 spoločností vytvorilo tisíce pracovných miest. Veľmi dôležité je, že aj Slovensko je tu vnímané ako veľmi úspešná krajina a ako krajina, o ktorú sa môže Južná Kórea opierať," konštatoval slovenský prezident.

Predmetom rozvoja bilaterálnych vzťahov boli vzdelávanie a inovácie ako kľúčové oblasti nielen hospodárskeho rozvoja oboch krajín. „Dnes patrí [Južná Kórea] medzi jedenásť najvyspelejších ekonomík sveta. Diskutovali sme o tom, ako sa to dá dosiahnuť. Myslím si, že nikoho neprekvapím s tým, že tie odpovede sú jasné. Je to investícia do vzdelania, do mladých ľudí, do inovácií,“ povedal Andrej Kiska.

Keďže predmetom návštevy boli aj technologické inovácie, prezidentskú delegáciu sprevádzali zástupcovia úspešných domácich spoločností medzi ktorými nechýbal ani ANASOFT. Riaditeľka Smart Industry divízie spoločnosti ANASOFT Andrea Čekovská sa spolu s ostatnými slovenskými podnikateľmi zúčastnila návštevy vývojových centier Samsungu, KIA-Hyundai a inovačného centra Pangyo Tech Valley.

ANASOFT sa ako spoločnosť zaoberajúca sa výskumom a vývojom inovatívnych technológií ako napríklad umelá inteligencia, neurónové siete, virtuálna a rozšírená realita, mala možnosť sa stretnúť s podobne zameranými juhokórejskými firmami a nadviazať s nimi kontakt pre potenciálnu spoluprácu.

Chcete sa dozvedieť viac o inováciách spoločnosti ANASOFT?

Smart Industry newsletter

Prípadové štúdie, novinky a zaujímavosti o digitálnej revolúcii v priemysle priamo do vašej schránky.


Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov spoločnosťou ANASOFT APR, spol. s r.o. za účelom zasielania newslettera a informácií súvisiacich s našimi službami a produktami. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať na mailovej adrese gdpr@anasoft.com alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti. Viac informácií: Ochrana osobných údajov.
 

 

MOHLO BY VÁS TIEŽ ZAUJÍMAŤ

Ako zvýšiť produktivitu skladu banner Agilne vnútropodnikové zásobovanie banner Na ceste k automatizovanému skladu banner Inteligentná intralogistika banner