ANASOFT je pripravený na 4. priemyselnú revolúciu. A vy?

29.05.2015

Digitálny podnik 2015 - konferencia CEIT a TRENDSkupina CEIT Group zameraná na inovácie a výskum a ekonomický týždenník TREND usporiadavajú unikátne podujatie – konferenciu DIGITÁLNY PODNIK 2015, ktorého partnerom je aj spoločnosť ANASOFT.

Koncepcia digitálneho podniku ponúka prenikavé riešenia pre projektovanie a riadenie výrobných systémov i pre samotný vývoj produktov. Predstihuje súčasnosť a predstavuje trendy v novom myslení. 

Dotýka sa najdôležitejších otázok strategickej línie INDUSTRY 4.0, ktorá určuje budúce smerovanie a vývoj priemyslu.

 

Konferencia ponúkne odborné prednášky o nových trendoch, vizionárskych predpokladoch i reálnych riešeniach digitálneho podniku v konkrétnych firmách na Slovensku i v zahraničí. Svoje predstavy a koncepty predstavia významní lídri, medzi nimi šéf fínskeho vedeckého inštitútu VTT, ekonomický zástupca americkej ambasády, viacnásobne ocenený profesor a vizionár myšlienky digitálneho podniku, profesor a zakladateľ robotiky na Slovensku, výkonný manažér SOVA Digital či nový prezident Zväzu automobilového priemyslu SR. 

Praktické uplatnenie technológií a nástrojov 4. priemyselnej revolúcie pre digitálny podnik vie ponúknuť aj EMANS - MES (Manufacturing Execution System) / MOM (Manufacturing operations management) systém z dielne ANASOFT.

Prednášky, diskusie a praktické ukážky otvoria bránu informácií k týmto dôležitým témam

 • Budúcnosť priemyselnej automatizácie a robotiky, ktorú predstavuje nová koncepcia humanoidných priemyselných robotov – cobotov, coworkerov.
 • Inteligentné pripojené produkty rozširujú priestor pre nové funkcie i schopnosti a posúvajú hranice. Narušujú tradičné postupy a nútia výrobcov prehodnotiť takmer všetko, čo dnes robia pri tvorbe výrobkov, od prvotnej myšlienky, dizajnu, vstupov až po spôsob, ako výrobok vyrábať, prevádzkovať a servisovať. Mnohé firmy si budú musieť zodpovedať zásadnú otázku: Ako budeme ďalej podnikať?
 • IoT (Internet of Things) v reálnom čase zbiera informácie zo senzorov, prístrojov, zariadení a kombinuje ich s dátami a inteligenciou firemných systémov a ľudí. Podnieti vznik úplne nových technologických štruktúr a táto inovácia bude zahŕňať niekoľko vrstiev: nový hardvér, softvér, pripojenie, cloud, bezpečnostné nástroje, brány pre externé informačné zdroje a komplexnú integráciu s podnikovými systémami.
 • Súčasné Best-in postupy pri 3D skenovaní, komparácii výrobku s CAD modelmi a digitalizácii vo fázach vývoja výrobku, príklady inšpekcie výrobkov pri zavádzaní do výroby. Neoddeliteľnou súčasťou vo fázach návrhu výrobku je účelné využitie metód Rapid Prototypingu.
 • Poukážeme na význam smerovaní v Reverse & Reproduction Engineeringu v blízkej budúcnosti. 
 • Problematika Plant life cycle manažmentu v oblasti výrobnej automatizácie. Možnosti prepojenia jednotlivých fáz životného cyklu výrobnej technológie v softvérovom prostredí a ich implementácia v produktoch Siemensu. 
 • Ako dokážu nástroje digitálneho podniku prispieť k efektívnej zmene logistických procesov?

Dôležité

 • Názov konferencie: Digitálny podnik 2015, Digitálni workoholici pre INDUSTRY 4.0
 • Termín konferencie: 16. - 17. júna 2015
 • Miesto: Kongresové centrum Holiday Inn, Žilina
 • Webová stránka konferencie

MES / MOM systém EMANS - evolúcia vo výrobe

Systém EMANS predstavuje plnohodnotné riešenie MES / MOM systému. Pri jeho návrhu boli použité štandardy vychádzajúce z ISA-95 a naviazaných noriem, čím vznikla softvérová platforma spĺňajúca vysoké požiadavky priemyselného dizajnu. V aktuálnej tretej generácii systému EMANS sme využili naše niekoľkoročné skúsenosti s implementáciou informačných systémov v prostredí výrobných podnikov. EMANS používajú výrobné spoločnosti na sledovanie a riadenie širokej škály procesov výroby, logistiky, ako aj kontroly kvality. Našou ambíciou je presadiť systém EMANS ako„operačný systém“ výroby. Viac o MES / MOM systéme EMANS.