Hľadať

Vyhľadávanie

Zákaznícka zónaRegistrácia
Zabudli ste heslo?

Webinár: Umelá inteligencia v logistike

Umelá inteligencia AI v logistike

Súčasné procesy logistiky, prepravy a riadenia zásobovacieho reťazca sa nachádzajú uprostred éry intenzívnej transformácie. Medzi kľúčové katalyzátory týchto zmien patrí aj umelá inteligencia. Viac o automatizácii podnikovej logistiky sa dozviete z prednášky Umelá inteligencia v logistike.

Štúdia Forbes Insight zistila, že 65 % riadiacich pracovníkov z oblasti prepravy verí, že procesy logistiky, zásobovacieho reťazca a dopravy zažívajú renesanciu - éru intenzívnej transformácie. Za najväčší katalyzátor zmien a inovácii sa považuje rozvoj a implementácia umelej inteligencie (AI), strojového učenia a ďalších príbuzných technológií.

Umelá inteligencia v logistike by on Scribd

Dôvody revolučnosti umelej inteligencie v logistike :

  • Umelá inteligencia predspracováva obrovské množstvá dát, čím urýchľuje rozhodovacie procesy. Pracovníci skladov, zásobovania a dopravy môžu vďaka umelej inteligencii automatizovať vyhodnocovanie vstupných udájov v reálnom čase.
  • Technológie umelej inteligencie sa nasadzujú pri digitalizácii  a automatizácii skladovacích procesov, ktoré zabezpečuje nová generácia inteligentných WMS systémov - WES systémy (Warehouse Execution System) alebo Smart Warehouse riešenia.
  • Strojová inteligencia a samo-učiace sa algoritmy využívajú historické a aktuálne údaje pri dynamickom riadení vnútropodnikového zásobovania a materiálových tokov. Algoritmy vyhodnocujú obrátkovosť materiálu alebo výrobkob na základe získaných údajov a výsledkom následne prispôsobujú plánovanie výroby alebo vychystávanie objednávok.
  • Umelá inteligencia a digitálne dvojča predstavujú kľúčové komponenty pre Smart Industry systémy, ktoré inteligentne a autonómne riadia jednotlivé operácie. To znamená, že automatizácia sa v podnikových procesoch mení na autonomizáciu.

                                  Konzultácia zdarma

MOHLO BY VÁS TIEŽ ZAUJÍMAŤ

Veľké dáta v inteligentnej výrobe a logistike  Top Smart Industry TrendyAko zvýšiť produktivitu skladu (WMS) Agilné vnútropodnikové zásobovanie banner