Monitoring a řízení výrobních procesů v HBPO

07.07.2009

Celosvětový výrobce automobilových dílů HBPO má monitoring a řízení výrobních procesů pod kontrolou. Mezinárodní společnost ANASOFT pro HBPO navrhla nové řešení řízení výrobních procesů, které přineslo zpřehlednění monitoringu výrobních procesů a synchronizace realizace objednávek. Zároveň se podařilo dostat pod úplnou kontrolu sledování procesů výroby a také jejich následné vyhodnocení. Výsledné řešení EMANS dělá výjimečným i integrace technologie rozpoznávání objektů. Úspěch finálního řešení potvrzuje úspěšné nasazení v HBPO na celém světě. Výsledkem jsou tak bezpečnější automobily a spokojení řidiči.

Při výrobních procesech je všeobecně známé riziko chybovosti produktů. Mezinárodní společnost HBPO chtěla změnit používaný systém částkových a složitě konfigurovatelných řešení ve výrobním procesu, za centralizované řešení pro řízení procesů v režimu Just In Time (JIT).  Společnost ANASOFT na základě svých už předcházejících zkušeností vytvořila řešení centralizovaného systému s aktivní analýzou procesů. Řešení obsluhující množství operací je komplexní a jednoduše konfigurovatelné. Úprava existujících pracovních postupů a přidávání nových je prováděno z jednoho místa.

Procesy jsou kontrolovány v reálném čase a tak zamezují vyrobení chybného produktu. ANASOFT řešením eliminace výrobních chyb i tímto způsobem přispívá ke zvýšení bezpečnosti výroby aut a bezpečnější jízdě v automobilech na celém světě.

Kvalitu řešení potvrdili implementace v HBPO ve Velké Británii, České republice a na Slovensku.  V blízké budoucnosti bude řešení postupně nasazováno také v Německu a v Mexiku.