S prezidentem Slovenské republiky v Korey

26.04.2018

Prezident Slovenské republiky Andrej Kiska zavítal na první oficiální návštěvu slovenské hlavy státu Korejské republiky, kde se setkal s prezidentem Mun Če-in-em.

Jižní Korea patří mezi nejvýznamnější mimoevropské hospodářské partnery Slovenska, neboť více než padesát procent investic (přibližně 2,5 miliardy EUR) z ne-evropských zemí pochází právě z Jižní Koreje. Slovensko je pro Korejskou republiku 4. nejvýznamnějším exportním trhem v Evropské unii.

"Více než 100 společností vytvořilo tisíce pracovních míst. Velmi důležité je, že i Slovensko je zde vnímáno jako velmi úspěšná krajina a jako země, o kterou se může Jižní Korea opírat," konstatoval slovenský prezident.

Předmětem rozvoje bilaterálních vztahů byly vzdělávání a inovace jako klíčové oblasti nejen hospodářského rozvoje obou zemí. "Dnes patří [Jižní Korea] mezi jedenáct nejvyspělejších ekonomik světa. Diskutovali jsme o tom, jak se to dá dosáhnout. Myslím, že nikoho nepřekvapí s tím, že odpovědi jsou jasné. Je to investice do vzdělání, do mladých lidí, do inovací, " řekl Andrej Kiska.

Jelikož předmětem návštěvy byly i technologické inovace, prezidentskou delegaci doprovázeli zástupci úspěšných domácích společností, mezi nimiž nechyběl ani ANASOFT. Ředitelka Smart Industry divize společnosti ANASOFT Andrea Čekovská se spolu s ostatními slovenskými podnikateli zúčastnila návštěvy vývojových center Samsung, KIA-Hyundai a inovačního centra Pangya Tech Valley.

ANASOFT jako společnost zabývající se výzkumem a vývojem inovativních technologií jako například umělá inteligence, neuronové sítě, virtuální a rozšířená realita, měla možnost setkat se s podobně zaměřenými jihokorejskými firmami a navázat s nimi kontakt.

Chcete se dovědět víc o inovacích společnosti ANASOFT?