Nadcházející trendy v logistice na Logistic Conference 2018

26.04.2018

Logistic Conference 2018Aktuální i nadcházející trendy v logistice byly předmětem akce Logistic Conference 2018, na které byla zastoupena i společnost ANASOFT. Přítomní zástupci firem se zajímali o inovace v oblasti automatizace a digitalizace logistických procesů.

Odborníci a profesionálové z logistické oblasti diskutovali mimo jiné o digitalizaci v Supply Chain Management, začlenění inovací, jejich potenciál na transformaci dodavatelského řetězce, vliv nového nařízení GDPR na logistiku nebo zvyšování produktivity pomocí virtuální reality.

ANASOFT jako dodavatel inovativních řešení pro logistický sektor byl přizván na konferenci. Společnost zastupoval Peter Bilík, zkušený odborník v oblasti technologických inovací pro logistiku a výrobu i na oblast Smart Industry jakož i kyber-fyzické systémy jako Manufacturing Operations Management (MOM) systém EMANS, který zároveň i moderoval panelovou diskusi "Jak Industry 4.0 mění výrobu a logistiku ". V rámci diskuse se řešily aktuální, ale i nadcházející inovace a technologie v logistice vedoucí k automatizaci a transformaci tradičního uspořádání toků.

Přítomné zástupce firem zajímalo například jak motivovat lidi k používání informačních technologií a jak učit zaměstnance s nimi pracovat. Při otázce nasazování robotů a automatizace výrobních procesů se opět potvrdilo, že společnosti k tomu řešení nepřistupují z finančních důvodů, ale kvůli nedostatku kvalifikované pracovní síly na trhu. Ze statistik prezentovaných v rámci tematického bloku "Nové trendy a technologie v logistice" vyplývá, že přes 60% firem plánuje investovat do informačních technologií v nastávajících třech letech. Dalšími horkými tématy bylo zejména uplatnění velkých dat ("Big Data") a autonomních systémů s využitím umělé inteligence na logistické procesy.

ANASOFT také rozpoznává potenciál a uplatnění velkých dat a autonomních systémů v logistice a výrobě. Kromě implementace technologických inovací a Smart Industry řešení se společnost věnuje výzkumně-vývojové činnosti v oblasti autonomie a prediktivnosti. Do těchto oblastí spadá umělá inteligence, neuronové sítějakož i analýzy dat automatizované výroby na hledání vzorců chování a souvislostí a odhalování anomálií a využití automaticky řízených dopravních zařízení (AGV).

Chcete vědět víc?