EASTLOG 2021: Logistické výzvy v distribuci potravin

09.08.2021

Logistický kongres EASTLOG se bude během svého 24. ročníku zaměřovat na následky pandemie a způsoby jak se s nimi vypořádat.

Domácí i světový logistický trh se musí v současnosti vypořádat s novými výzvami po ústupu koronaviru a připravit se na post-pandemickou logistiku. Jaký mala pandemie dopad na logistiku a jak se s jejími následky vypořádat bude nosním tématem 24. ročníku logistického kongresu EASTLOG.  Organizátoři rozdělili výzvy, kterým logistický trh momentálně čelí, do pěti kategorií:

  • jak udělat logistiku udržitelnější,
  • jak ustát bouřku v ekonomice,
  • jak digitalizovat a robotizovat,
  • jak přijmout nové trendy v průmyslu, 
  • jak zvládnout boom e-commerce.

Společnost ANASOFT bude na kongresu již tradičně představovat další ze svých inovativních projektů inteligentního řízení logistiky. Po loňské případové studii o automatizaci e-commerce logistiky v společnosti Dedolesprojektu, který se stal laureátem Ceny LOG-IN za nejlepší projektovou inovaci roku 2020 – se bude ANASOFT letos zaměřovat na výzvy potravinové logistiky.

Logistika potravin, tzv. řetězec chlazené logistiky (cold chain), představuje vzhledem na citlivost přepravovaného zboží hned několik výzev. I proto je v současnosti spolu s farmaceutickou logistikou považovaná za nejsofistikovanější a nejnáročnější formu řízení dodavatelského řetězce. Důraz se především klade na zachování neporušenosti přepravovaného zboží a na zvýšené standardy při manipulaci, skladování a vychystávání potravin.

Stoupající nároky si uvědomovala i společnost Hortim zabezpečující komplexní servis v oblasti čerstvého ovoce a zeleniny. Hortim se rozhodl pozdvihnout technologickou a výkonnostní úroveň řízení skladu a zásobování pro svoji novou chladící logistickou platformu. Na kongresu EASTLOG představí zástupci společnosti Hortim a ANASOFT případovou studii automatizace a inteligentního řízení distribuce potravin v novém distribučním centru Hortimu. Návštěvníci kongresu se dovědí jakými technologicko-procesními inovacemi se povedlo zabezpečit zvýšený provozní výkon skladu zásobujícího čerstvými potravinami obchodní síť s více než 1 200 prodejnami.

Případová studie společnosti Hortim a ANASOFT je plánována v rámci sekce Digilog zaměřené na výzvy spojené s automatizací, digitalizací a využitím IT v logistice.

Program 24. ročníku kongresu.

RegistrácE

Jak vybrat správný WMS systém a nezbláznit se

Jaká základní kritéria by se měla zvažovat při výběru systému řízení skladu Warehouse Management System, aby podnik získal optimální řešení?

Zrychlování inteligentní automatizace v logistice a e-commerce

Nastartování čtvrté průmyslové revoluce ovlivnil internet. Nové technologie urychlují automatizaci logistiky, zásobování a e-commerce včetně vychystávání ve skladu a logistiky poslední míle.

Jak na podnikovou logistiku v post-pandemickém světě

Úroveň digitalizace v podniku nemá vliv jenom na dodržování protiepidemiologických opatření, ale klíčovou roli sehrává především při zabezpečení elasticity a reaktivity procesů nejen během nouzových situací a nestandardních okolností.