Bratislava Business Week 2019 : Umělá inteligence v průmyslu

01.04.2019

Bratislava Bsusiness Week 2019

Začátkem dubna se v Bratislavě uskuteční „multikonference“ Bratislava Business Week, která během 4 dní přivítá 100 přispěvatelů zaměřených na žhavá témata z různých oblastí včetně digitalizace a automatizace průmyslu (Průmysl 4.0).

Každý den konání konference bude věnován jednomu tematickému bloku: 

1. dubna - Strategy Design s podtitulem Nová ekonomie v rozvoji

2. dubna - Innovation Summit zaměřen na nové technologie formující budoucnost 

3. dubna - Excellence Marathon o datech, investování a vůdcovství

4. dubna - Human Empire s hlavním motívem Zákaznícá vs zaměstnanci: Kdo je král?

Sekci Innovation Summit bude dominovat aktuální téma umělé inteligence (AI) a její vliv na podnik a podnikání. Součástí tohoto bloku budou i přednášky týkající se digitalizace průmyslu a Průmyslu 4.0.

ANASOFT jako společnost zabývající se digitalizací a automatizaci logistických a průmyslových procesů byla přizvána do tematického bloku Industry 4.0 Revolution: Turning Innovation into Value.

                              Bratislava Business Week program

Zástupci Smart Industry divize ANASOFTu budou mluvit o praktických příkladech implementace technologie digitálního dvojčete (Digital Twin) a rozšířené inteligence (Augmented Intelligence) u inteligentních řešení pro výrobu a logistiku dne 2. dubna.

Technologie digitálního dvojčete se používá od roku 2002, avšak její nasazení se nejčastěji využívá v pasivní formě, tedy jako virtuální model navržený pro simulace a analýzy. Vzhledem k potenciálu funkcionality digitálního dvojčete představuje tato technologie klíčový předpoklad správně fungujících kyberneticko-fyzikálních výrobních systémů.

     Bratislava Business Week

Právě v kyberneticko-fyzikálních systémech navržených pro účely optimalizace a automatizace výrobních a logistických operací se digitální dvojče využívá jako inteligentní informační agent autonomně řídící vybrané činnosti ve vnitropodnikovém nebo mezipodnikovém prostředí.

Technologie umělé inteligence (AI) postupně proniká do všech oblastí a sfér. Stala se i přirozenou součástí digitální transformace průmyslu a logistiky. Využívá se u autonomních a samoučících algoritmů, výraznou přidanou hodnotu vnáší do procesů jako nástroj rozšíření kognitivních schopností pracovníků výroby a logistiky.

Kombinace strojové inteligence (Machine Intelligence) a lidských kognitivních schopností (Human Intelligence) v rámci jednotlivých procesů přispívá nejen k včasnému, kvalitativně správnímu a efektivnějšímu naplnění úloh, ale zároveň činí průmyslové i logistické procesy agilnějšími a dynamičtějšími.

Součástí přednášky budou i praktické příklady z nasazení obou technologií do výrobních a logistických podniků.

                     Bratislava Business Week 2019

 

Smart Industry newsletter

Případové studie, novinky a zajímavosti z digitální revoluce v průmyslu přímo do vaší schránky.


Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů společností ANASOFT APR, spol. s r.o. za účelem zasílání newsletteru a informací souvisejících s našimi službami a produkty. Máte právo proti tomuto zpracování namítat na mailové adrese gdpr@anasoft.com nebo na korespondenční adrese společnosti. Víc informací: Ochrana osobních údajů.
 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Top Smart Industry Trendy 2019 banner Agilní vnitropodnikové zásobování bannerInteligentní intralogistika banner Jak zvýšit produktivitu skladu banner