Odpočtárom už v pyžame otvárať nemusíte

02.05.2016

Zuzana Špačková, www.rodinka.sk

Ako áno, ako nie, technika nás ovláda všade. A priznajme si, že bez technických vychytávok, ktoré bežne využívame v domácnosti, si to už ani nevieme predstaviť. Telefonovanie s obrazom,  robotický vysávač, kuchynské roboty od výmyslu sveta, časovač osvetlenia, rúry na pečenie či prístroje reagujúce na tlesknutie. To je niečo.

Odpočtárom už v pyžame otvárať nemusíteVývojári nespia (ani v zime:)

Ďalej hľadajú, vymýšľajú. Veď predstavte si, aké by bolo úžasné, keby nás už nikto „neotravoval“ pri dverách napríklad odpisovaním použitej vody, tepla, a všetkých tých čísiel na meračoch v byte. Stále niečo treba zapisovať, odpisovať, podpisovať.

A vždy ako na potvoru mám na sebe to medvedíkové pyžamo. Veď čo koho do toho, ktoré je moje obľúbené! 

Čo keby už neboli žiadne hárky, zapisovanie čísel cudzím pánom s baterkou. To by bolo niečo. Fikcia? 

 

Ako Hollywoodske sci-fi

Technici sa asi nechali inšpirovať a vymysleli touch free čítačky pre odpočtárov. Už žiadne prikladanie alebo fotenie.

Odpočtár sa pekne prechádza po chodbe alebo sa prevezie výťahom a čítačka automaticky načíta zadané údaje. Ešte lepšie, keď je zberač na chodbe pripojený na internet a zasiela odpočty denne. Nikto sa už nemusí ísť prechádzať po chodbe alebo behať výťahom. Ideálne napríklad pri bytoch, ktoré prenajímame alebo pri imobilných ľuďoch alebo aj v prípade, keď sme dlhodobejšie odcestovaní. 

A máme odpočítané hodnoty, ktoré sa ukladajú elektronicky priamo do vyúčtovania hneď po odčítaní. Všetko sa nakoniec stretne na webe.

Stačí si otvoriť www.poschodoch.sk. Prístupové heslá vám dá váš správca budovy, prípadne ich pohľadajte na vašom vyúčtovaní alebo novom predpise zálohových platieb.

Viac nájdete na portáli www.rodinka.sk.