Roční vyúčtováni za byty dostanou už jen elektronicky

30.06.2021

HANDLOVÁ: ROČNÍ VYÚČTOVÁNÍ ZA BYTY BUDE MĚSTSKÝ BYTOVÝ PODNIK POSÍLAT NOVĚ ELEKTRONICKY

Tisková zpráva / Handlová 24. června (TASR)

Roční vyúčtování za byt dostali nájemníci z městských bytů v Handlové tento rok tradiční formou naposled. Městský bytový podnik (MsBP) Handlová ho bude totiž nově doručovat elektronicky, informovala mluvčí města Jana Paulínyová.

"Naše představa je taková, že všechny oznámení, upomínky i faktury budeme rozesílat nájemníkům e-mailem a SMS zprávami. Takto se dostanou k lidem okamžitě," řekl jednatel MsBP Handlová Rudolf Vlk.

Zaměstnanci podniku v této souvislosti aktuálně naplňují daty nový software DOMUS pro správce bytových domů, který má zefektivnit jejich práci a zlepšit i komunikaci s klienty. "Nový software ušetří náklady podniku, protože vyúčtování nákladů si nově budou umět dělat sami, čímž ušetří náklady na externí firmy, na papíře i na poštovních službách, protože veškerá komunikace mezi podnikem a nájemci bude probíhat elektronicky bez listinných dokumentů," ozřejmila Paulínyová.

Nájemníci z městských bytů dostali letos vyúčtování do poloviny června. Posun termínu doručení rozhodnutí schválili poslanci Národní rady SR v souvislosti s pandemií nového koronaviru. Podnik byl povinen tyto písemnosti doručit oproti podpisu, kterým nájemník nebo vlastník potvrdí převzetí.

"Pokud mají lidé pocit, že ve vyúčtování něco nesedí, je třeba kontaktovat MsBP Handlová a konzultovat s námi celé vyúčtování. Rádi objasníme skutečnosti, které jsou nejasné," ozřejmil Vlk. Pokud i po vysvětlení budou podle něj lidé trvat na tom, že ve vyúčtování je chyba, mohou ho písemně reklamovat do 15 dnů od jeho doručení. "V případě uznané reklamace jim podnik doručí opravné vyúčtování," dodal.

Městský bytový podnik Handlová je klientem softwarové společnosti ANASOFT, která vyvíjí moderní software pro správce bytových a nebytových prostor DOMUS. V DOMUSe je spravovaných více než 800.000 prostor v České republice a na Slovensku.

Nejnovější verze DOMUS X přináší několik moderních inovací. Kromě elektronického vyúčtování či hybridní pošty jsou to dvě mobilní aplikace. Jedna pro odečet měřičů, druhá na možnost správy prostor eDOMUS. Klienti Městského bytového podniku Handlová mají také přístup k portálu pro nájemníky poschodoch.sk, který umožňuje přehled kompletních informací za byt či celý dům.