Menu

Mobilní aplikace eDOMUS umožňuje správcům budov zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb

16.05.2017

Tisková zpráva / ANASOFT

Zaměstnanci správcovských společností dokáží k údajům souvisejícím s výkonem správy na dálku přistupovat, i je do informačního systému vkládat.

Mobilní aplikace eDOMUS umožňuje správcům budov zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb

Společnosti zabývající se správou budov mohou zefektivnit činnost svých zaměstnanců v terénu a zvýšit kvalitu služeb, které poskytují zákazníkům. Softwarová společnost ANASOFT, která vyvíjí software pro správu bytových a nebytových prostor DOMUS, zpřístupnila zákazníkům aplikaci pro mobilní zařízení, která umožňuje přistupovat k datům a měnit údaje v informačním systému nejen za obrazovkami počítačů, ale i přes smartphony či tablety.

Software DOMUS v současnosti využívá na Slovensku a v České republice více než 200 správcovských společností, které v něm spravují více než 600 tisíc prostor. „Mobilní aplikace eDOMUS, která funguje s operačními systémy iOS i Android, je propojena se systémem DOMUS, takže údaje evidované správcem v informačním systému jsou přístupné přesně tam, kde je zaměstnanci často potřebují – v terénu,“ vysvětluje Jozef Turóci, obchodní manager společnosti ANASOFT.

eDOMUS - mobilní aplikace pro přístup k údajům o správě bytůPokud například zaměstnanec správcovské firmy potřebuje řešit zatékání na chodbě, stačí mu přes aplikaci vybrat dům, kliknout na vlastníka bytu, který havarijní stav zřejmě způsobuje a může přímo vytočit jeho číslo. Pokud na schůzi potřebuje s vlastníky probrat detaily související s opravou hrazenou z fondu oprav, umí si snadno najít sken faktury a ihned reagovat.

Přes eDOMUS mají správcovské firmy k dispozici i jiné relevantní dokumenty, například skeny zápisů z předešlých domovních schůzí, revizní zprávy nebo energetické certifikáty budov. V mobilní aplikaci si mohou ověřit například stav financí na kontě vlastníka, nebo výši úvěrového zatížení domu.

eDOMUS - mobilní aplikace pro přístup k údajům o správě bytůDůležité je, že zaměstnanci správcovských firem mohou z mobilního zařízení nejen přistupovat k údajům a přiloženým dokumentům, ale informace měnit a vkládat nové údaje,“ vysvětluje Jozef Turóci. Pokud technik najde v domě rozbité vchodové dveře, ihned může do systému poslat žádost o opravu a připojit k ní fotky, které vyfotí mobilem. Obdobně mají odpovědní zaměstnanci možnost zasílat do systému například odečty měřičů, nebo vyplnit stavy konstrukčních prvků při obhlídce.

Kromě mobilní aplikace je systém DOMUS integrován i s webovým portálem Poschodech.cz, který je přístupný všem zákazníkům správcovských společností. Naplnění webového portálu daty včetně přiložených dokumentů probíhá automaticky, takže si vlastníci mohou pomocí webu kontrolovat například grafy spotřeby, roční vyúčtování, nebo celkové náklady domu a fondu oprav.

Z budov, které mají nasazeny měřiče s dálkovým odečtem, se stavy měřičů každý den přenáší na portál Poschodech.cz, odkud jsou přístupné vlastníkům bytů. Údaje se automaticky vyhodnocují a u nestandardních odchylek, jako je například mimořádný nárůst spotřeby vody, systém upozorní uživatele na riziko emailem nebo pomocí SMS,“ dodává J. Turóci.

DOMUS také umožňuje zasílat SMS na telefonní čísla na Slovensku i v České republice, které se dají využít k zasílání upomínek, upozornění o termínu schůze či o odstávce elektřiny. Odeslaná SMS zůstává evidována v systému i s termínem jejího doručení.

 

MOHLO BY VÁS TAKY ZAJÍMAT:

Aplikace od ANASOFTu pro odečet meřičů se osvědčila

Odečtářům už v pyžamu otvírat nemusíte

Jak mít přehled o výdajích na bydlení

Jak si kontrolovat svoje účty za vodu a teplo